NBA turės naujus čempionus: „Warriors“ pralaimėjo seriją LeBrono „Lakers“

Geriausi epizodai, fotogalerija

Po trejų metų pertraukos Los Andželo „Lakers“ krepšininkai ir vėl žais Vakarų konferencijos finale.

Tai paaiškėjo po šeštųjų konferencijos pusfinalio serijos rungtynių, kuriose namuose žaidę Darvino Hamo auklėtiniai 122:101 (31:26, 25:20, 35:31, 31:24) nugalėjo titulą gynusią San Fransisko „Golden State Warriors“ komandą.

Los Andželo klubas seriją laimėjo 4-2, o konferencijos finale varžysis su Denverio „Nuggets“ ekipa. Pastaroji serijoje 4-2 įveikė Finikso „Suns“ atstovus.

Aikštės šeimininkai įspūdingai pradėjo rungtynes ir pirmajame kėlinyje jau susikrovė net 17 taškų pranašumą (27:10). Tiesa, greitai jį įgavę, greitai persvarą iššvaistė. Ketvirčio pabaigoje buvo likę vos 5 taškai (31:26). Vis dėlto, visus taškus ant „i“ D.Hamo klubas sudėjo po didžiosios pertraukos. Trečiajame kėlinyje penki taškai iš eilės leido atsiplėšti 16 taškų skirtumu (64:48). Visas svečių pastangas atsitiesti aikštės šeimininkai nubraukė lemiamo kėlinio pradžioje, kai surengė spurtą 15-2 ir įgijo didžiausią persvarą rungtynėse – 24 taškus (106:82).

Po tokio smūgio titulą gynę „Warriors“ krepšininkai neturėjo nieko kito kaip tik pripažinti varžovų pranašumą ir pasitraukti iš titulo medžioklės šį sezoną – 122:101. Pralaimėjusieji nesėkmingai atakavo iš toli. Tikslą pasiekė 27 proc. metimų (13/48). Verta paminėti, kad kartu Stephenas Curry ir Klay Thompsonas realizavo tik 6 tritaškius iš 26 bandymų (23 proc.).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 30 (8/11 dvit., 2/3 trit., 8/11 baud., 9 atk. kam., 9 rez. perd.), Austinas Reavesas 23 (4/5 trit., 6 rez. perd.), D‘Angelo Russellas 19, Anthony Davisas 17 (20 atk. kam.), Lonnie Walkeris 13, Rui Hachimura 9.

„Warriors“: Stephenas Curry 32 (7/14 dvit., 4/14 trit., 6/6 baud.), Donte DiVincenzo 16, Draymondas Greenas (9 atk. kam.) ir Kevonas Looney (18 atk. kam.) po 9, Klay Thompsonas 8 (2/12 trit.), Jordanas Poole‘as 7.