Milvokio „Bucks“ – naujai „iškepti“ Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionai. Po 50 metų sausros klubas iškovojo stipriausios pasaulio lygos trofėjų šeštosiose serijos rungtynėse 105:98 (29:16, 13:31, 35:30, 28:21) palauždami Fynikso „Suns“.

„Bucks“ organizacija vienintelį kartą NBA taurę į viršų kėlė prieš lygiai 50 metų – 1971 metais.

Mike‘o Budenholzerio auklėtiniai efektingu stiliumi laimėjo ketverias rungtynes iš eilės ir serijoje 4:2 sudorojo „Suns“.

Verta paminėti, kad NBA čempionų žiedus užsimaus ir du buvę Eurolygos žaidėjai – buvęs žalgirietis Axelis Toupane'as ir „Maccabi“ žaidęs Elijah Bryantas.

„Elniai“ labai greitai išjudino namų arenos tribūnas, kai dar po pirmojo kėlinio susikrovė dviženklį pranašumą (29:16).

Vis tik Chrisas Paulas rodė lyderystę svečiams ir „Suns“ smogė atgal – antrasis kėlinys laimėtas net 18 taškų pranašumu (42:47). Galiausiai rungtynės kulminaciją pasiekė lemiamame ketvirtyje.

Herojaus kostiumą ketvirtojo kėlinio viduryje užsidėjo šeimininkų lyderis Giannis Antetokounmpo. Graikas buvo visiškai nesustabdomas – nekalbant apie puikią gynybą, vos ne kiekvienoje atakoje „Suns“ rinkosi pražangas, Giannis už jas baudė.

Truktelėjęs savo ekipą į priekį jis leido įgyti trapų pranašumą (94:90). Netrukus kertiniu rungtynių momentu, likus 4 minutėms, DeAndre Aytonas nesugebėjo pelnyti taškų, o kitoje pusėje G. Antetokounmpo vėl baudė (98:90).

Galiausiai tas pats graikas dūrė lemiamus vinis ir tapo Milvokio herojumi. „Suns“ dar bandė kabintis likus vienai minutei (100:96), bet Khrisas Middletonas smeigė dvitaškį, kuris pasiuntė gausiai susirinkusią žiūrovų minią į ekstazę.

Įdomu, kad šiame mače „Bucks“ gretose pasižymėjo vos 5 žaidėjai. Liūto dalį šios naštos atliko G. Antetokounmpo – surinko 50 taškų. Kartu su Bobu Pettitu graikas įsirašė į šeštąją vietą pagal pelnytus taškus NBA finalo rungtynėse.

„Bucks“: G. Antetokounmpo 50 (14 atk. kam.), K. Middletonas 17, Bobby Portisas 16, Jrue Holiday'us 12, Brookas Lopezas 10 taškų.

„Suns“: C. Paulas 26, Devinas Bookeris 19, Jae Crowderis 15, D. Aytonas 12, Cameronas Payne'as 10 taškų.