24
„AS Monaco“ – „Žalgiris“ (nuotr. zalgiris.lt)

Kauno „Žalgiriui“ (8/8) 2022-ųjų pergale užbaigti nepavyko. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 82:84 (26:17; 23:25; 15:18; 18:24) suklupo prieš Donato Motiejūno atstovaujamą „AS Monaco“ ekipą (11/5).

24

Pirmajame ketvirtyje žalgiriečiai demonstravo solidų žaidimą. Pagrindiniu komandos vedliu šiame ketvirtyje tapo latvis Rolands Šmitas, kuriam pavyko pataikyti keletą tritaškių ir iš viso surinkti daugiau nei dešimt taškų. Kėlinys baigėsi Keenano Evanso neįtikėtinu tritaškiu per Mike‘o Jameso rankas (26:15).

Antrajame ketvirtyje K. Maksvyčio auklėtiniams teko atlaikyti daugiau vargo. Nors pačią pirmąją minutę Karolis Lukošiūnas įsviedė taiklų tritaškį, žalgiriečių puolimas pradėjo lėtėti. Beveik įpusėjus kėliniui šeimininkai suorganizavo spurtą 6:0 ir sumažino savo atsilikimą. Situaciją gelbėti ėmėsi K. Evansas pataikydamas antrąjį savo vakaro tritaškį, o žalgiriečiams pavyko kėlinį užbaigti pirmaujant (49:42).

Grįžus po pertraukos Monake prasidėjo tikras emocinis mūšis. Žalgiriečiai pradėjo nuolat klysti, o M. Jamesas sunkiai valdė emocijas. Pastarajam buvo skirta techninė pražanga, kuri padėjo „Žalgirio“ krepšininkams šiek tiek padidinti pranašumą. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui šeimininkai po taiklaus tritaškio priartėjo per minimalų skirtumą 54:52. Tačiau iniciatyvos vėl ėmėsi K. Evansas, kuris pelnė 5 taškus ir vėl įtvirtino kauniečių pirmavimą 59:52. K. Maksvyčio auklėtiniams pavyko padidinti savo pranašumą iki 9 taškų, tačiau neilgam. Galiausiai kėlinį dviem taikliais tritaškiais užbaigė šeimininkai (64:60).

Sėkmingai lemiamą kėlinį pradėjo Arnas Butkevičius, kuris nieko nelaukdamas smeigė taiklų tritaškį ir sugražino žalgiriečiams saugesnę persvarą 67:60. Varžovai pradėjo artėti, o emocijas valdyti darėsi vis sunkiau. K. Maksvytis užsidirbo techninę pražangą, kuria šeimininkai pavertė taškais. Prasidėjus 7-ajai kėlinio minutei, šeimininkai išlygino rezultatą. Paskutinėje atakoje žalgiriečiai turėjo šansą išlyginti rezultatą, tačiau susikurti sėkmingos atakos nepavyko ir šeimininkai šventė pergalę (84:82).

D.Motiejūnas per 22 minutes pelnė 7 taškus (3/6 dvitaškiai, 1/2 baudos metimai), sugriebė 6 atšokusius kamuolius,  2 sykius suklydo, išprovokavo keturias pražangas ir surinko 11 naudingumo balų.

Žalgiriečiams visiškai pavyko sustabdyti varžovų lydeį, Mike`ą Jamesą, kuris pelnė tik 2 taškus (24 min., 0/6 metimai, 4 praž., -3 naud. bal.), bet siautėjo Elie Okbo, pelnęs 22 taškus.

Kauniečių gretose Rolandas Šmitas surinko 18 taškų, Kenanas Evansas pridėjo 17.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 18 (2/4 dvit., 3/3 trit., 5/5 baud.), Keenanas Evansas 17 (5 rez. perd., 8 išpr. praž.), Edgaras Ulanovas 12 (8/8 baud.), Laurynas Birutis 10 (7 atk. kam.), Tomas Dimša 8, Karolis Lukošiūnas 5.

.AS Monaco“: Elie Okobo 22 (3/6 dvit., 2/5 trit., 10/11 baud., 8 rez. perd., 35 n. b.), Alpha Diallo ir Yakuba Ouattara po 14, Jaronas Blossomgame‘as 8, Donatas Motiejūnas ir Donta Hallas po 7.