Indianapolyje (JAV) vykstančiame paskutiniame – trečiame – šio sezono FINA pasaulio plaukimo taurės trumpame (25 m ilgio) baseine etape penktadienį puikiai pasirodė Lietuvos sportininkai. Moterų 100 m plaukimo krūtine finalą laimėjo Rūta Meilutytė.

Nuo starto iki finišo lyderiavusi lietuvė distanciją įveikė per 1 min. 2.77 sek. ir kurį laiką netgi kėsinosi į pasaulio rekordą. Antra finišavo amerikietė Lilly King (1:03.74), trečia – Izraelio atstovė Anastasia Gorbenko (1:05.21).

R.Meilutytės pasiektas rezultatas – geriausias šiemet pasaulyje. Apskritai, nė viena sportininkė taip greitai neplaukė nuo 2020 m. lapkričio 22 d., kai L.King pagerino žemyno rekordą (1:02.50).

R.Meilutytė šiame pasaulio taurės sezone laimėjo visus tris 100 m plaukimo krūtine finalus. Už tokį trigubą triumfą jai atiteko ne tik karūna, bet ir 10 tūkst. JAV dolerių premija.

„Džiaugiuosi, kad man tai pavyko padaryti. Visada gera baseine turėti tokią draugišką konkurenciją (su Lilly King – aut. past.), nuo to tik įdomiau. Pagerinti pasaulio rekordą įmanoma, tačiau apie jį negalvoju. Tiesiog mėgaujuosi plaukimu“, – sakė R.Meilutytė.

R.Meilutytė ryte savo plaukime finišavo antra (1:06.51) po amerikietės Lilly King (1:05.80), o bendroje įskaitoje užėmė šeštą vietą. Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Izraelio atstovė Anastasia Gorbenko (1:05.69). R.Meilutytė kartu su jamaikiete Alia Atkinson dalijasi šios rungties pasaulio rekordą (1:02.36).

Lietuvei taip pat priklauso abu geriausi 2022 m. rezultatai pasaulyje (1:02.95 ir 1:03.07 min.).

Vyrų 200 m kompleksiniame plaukime maloniai nustebino Danas Rapšys. Ne pagrindinėje savo rungtyje didelį progresą padaręs lietuvis iškovojo sidabrą. D.Rapšys finišavo per 1 min. 53.37 sek. ir net 0.37 sek. pagerino karjeros rekordą.

Po plaukimo peteliške D.Rapšys buvo 4-as, o po plaukimo nugara – 3-ias. Didžiausiu netikėtumu tapo geras lietuvio pasirodymas plaukiant krūtine. Įprastai D.Rapšys prarasdavo daug laiko, bet šį kartą po plaukimo krūtine liko trečias, o finišuodamas laisvuoju stiliumi pakilo į antrą vietą. D.Rapšį aplenkė tik amerikietis Kieranas Smithas (1:52.98).

Trečias finišavo kanadietis Finlay Knoxas (1:54.03). Po finišo D.Rapšys kaip tik ir pažymėjo, padaręs didelį darbą plaukiant krūtine bei mėginęs iš visų jėgų pasivyti K.Smithą. Lietuvis dar pareiškė, kad K.Smithas dabar yra plaukimo krūtine „karalius“ ir taip prajuokino amerikietį.

D.Rapšys penktadienį atrankoje demonstravo puikų greitį. Lietuvis finišavo per 1 min. 54.19 sek. Į finalą D.Rapšys pateko su pačiu geriausiu rezultatu. Antrą geriausią laiką kvalifikacijoje parodė amerikietis Kieranas Smithas (1:54.83), trečias ryte buvo kanadietis Finlay Knoxas (1:55.20).

Ketvirtadienį D.Rapšys Indianapolyje jau laimėjo sidabrą 400 m plaukime laisvuoju stiliumi.