LKL nesiima budelio vaidmens: Vilniaus „Lietuvos ryto“ iš lygos nešalins

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas antradienį apsisprendė, kuriame Europos krepšinio fronte kovos. Vilniečiai priėmė Eurolygos komercinės struktūros (ECA) pasiūlymą žaisti jos rengiamame Europos taurės turnyre. Kontrakto trukmė – trys sezonai.

Neseniai FIBA nurodė nacionalinėms federacijoms pašalinti iš šalies čempionatų klubus, kurie nutars žaisti Europos taurės turnyre. Teoriškai dabar Lietuvos krepšinio federacija turėtų spausti Lietuvos krepšinio lygą, kad ši pašalintų Vilniaus klubą iš nacionalinio čempionato.

Kol LKF žada oficialiai savo poziciją pristatyti balandį, Lietuvos krepšinio lyga tv3.lt teigia sankcijų nesiimsianti.

„Mes paskutiniame valdybos posėdyje priėmėme nutarimą, kad klubai yra savarankiški. Jie gali rinktis, kuriam tarptautiniame turnyre dalyvauti. Tai jeigu mes tokį sprendimą priimam, tai kaip mes galima juos bausti? Už ką? Tai mūsų tas sprendimas kol kas ir galioja“, – komentavo Lietuvos krepšinio lygos generalinis direktorius Romualdas Brazauskas.

Jis pasakojo, kad atvykęs FIBA atstovas buvo susitikęs su LKL ir LKF atstovais, tačiau apie konkrečius veiksmus prieš Europos taurę pasirinkusius klubus kalbėta nebuvo. „Tai labiau buvo žodinis naujos Europos Čempionų lygos pristatymas", – teigė LKL direktorius.

REKLAMA

„Lietuvos ryto“ klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas lrytas.lt sakė: „ECA mums pasiūlė konkretų turnyro modelį su tikimybe anksčiau ar vėliau žaisti Eurolygoje. Esame bandę eiti su FIBA 2000-2001 metų sezone, kai dalyvavome elitiniame Suprolygos turnyre. Bet jis vos po vieno sezono buvo numarintas. Šis žingsnis mūsų klubui kainavo gerus santykius su Eurolyga ir paskui teko įdėti daug pastangų šiuos ryšius atgaivinti“.

Du turnyrus administruojanti ECA pastaruoju metu itin aršiai konfliktuoja su Tarptautine krepšinio federacija (FIBA). Praėjusią savaitę išplatintame pranešime FIBA patvirtino, kad imsis sankcijų prieš klubus ir nacionalines federacijas, jei šie pasirinks ECA rengiamas Europos taurės varžybas.

FIBA pareiškė, jog turi ginti klubus ir federacijas nuo ECA, kuri atstovauja kelių komandų interesams ir skaldo Europos krepšinį: „Atsakant į ECA agresyvius ir nelegalius veiksmus buvo nuspręsta, jog, taikant išimtį 16-kai Eurolygos komandų, bet kuri nacionalinė federacija, palaikanti neteisėtus ECA veiksmus ir leidžianti savo lygoms bei klubams sudaryti susitarimus su ECA, automatiškai praras teisę dalyvauti vyrų nacionalinių rinktinių varžybose, kurias rengia „FIBA Europe“. Pašalinimas iš Europos tarptautinių varžybų galbūt galiotų ir kitoms varžyboms“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų