LKL ištikimiausių viršūnėje – lietuviškasis Johnas Stocktonas

Per pastarąjį dešimtmetį ilgalaikiai kontraktai Europoje tapo retenybe, o žaidėjų judėjimas – paprastesnis nei bet kada anksčiau. Vidutinio lygio Europos komandose sužibėję atletai iškart skuba keisti komandą, pasinaudoti galimybę ir žengti aukščiau. Net ir aukštesnio lygio Europos žaidėjai, nebijodami užsisėdėti ant suolo, taip pat gavę progą dažniausiai nedvejoja ir persikelia į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA), kurios durys yra labiau praviros nei anksčiau. Dėl šių priežasčių žaidėjai, kurie praleidžią visą profesionalią karjerą vienoje komandoje, Europoje tapo tikra retenybe.

19-ą sezonų NBA praleidę Johnas Stocktonas ir Kobe Bryantas, kurie per savo karjerą niekada nekeitė komandos, tapo Jutos „Jazz“ ir Los Andželo „Lakers“ ekipų simboliais. 18-ą sezonų NBA rungtyniavęs Reggie Milleris ir vis dar, kaip ir K.Bryantas, stipriausioje pasaulio lygoje žaidžiantis Timas Duncanas visada liks Indianapolio „Pacers“ ir San Antonijaus „Spurs“ klubų ambasadoriais. Tokių žaidėjų vertė klubams už Atlanto – neįkainojama. Šie ir dar 45 NBA žaidėjai, įskaitant vis dar rungtyniaujančius Dirką Nowitzkį, Tony Parkerį, Emanuelį Ginobilį, Dwayne’ą Wade’ą, Udonį Haslemą, Nicką Collinsoną ir Andersoną Varejao, iš viso NBA praleido 10 arba daugiau sezonų ir visada vilkėjo tos pačios komandos marškinėlius. Nors kai kurie iš jų netapo NBA žvaigždėmis, dėl savo lojalumo į šią kategoriją patenkantys žaidėjai turi užsitarnavę ištikimiausių gerbėjų pagarbą ir užima ypatingą vietą komandų istorijoje.

REKLAMA

Lietuvos krepšinio lygoje (BEKO-LKL) atvejai, kai žaidėjai per savo karjerą atstovavo tik vienai Lietuvos aukščiausio lygio komandai – dar retesni. Per visą BEKO-LKL istoriją vos 11 žaidėjų vilkėjo tik vienos ekipos marškinėlius (neskaičiuojant žaidimo užsienyje bei antroje Lietuvos lygoje) ir sužaidė bent 150 rungtynių BEKO-LKL čempionatuose. Įdomiausia tai, kad visi 11 atstovavo tik trims komandoms – „Šiauliams“, Kauno “Žalgiriui“ arba Klaipėdos „Neptūnui“.

11-oje ir 10-oje vietoje pagal sužaistų rungtynių kiekį atstovaujant tik vienai BEKO-LKL komandai yra du skirtingų kartų „Neptūno“ atstovai, gynėjas Mindaugas Mockus (167 rungtynes) ir šią savaitę į dešimtuką patekęs vis dar mėlyniesiems atstovaujantis Simas Galdikas (168 rungtynės). M.Mockus, kuris 2001-2003 metų sezonais buvo rezultatyviausias „Neptūno“ žaidėjas, su pertraukomis, „Neptūne“ žaidė aštuonis sezonus, o S.Galdikui 2014-2015 metų sezonas „Neptūne“ yra šeštas.

S.Galdikas dar šiemet gali pavyti devintoje vietoje esantį Mantą Kalnietį, kuris atstovaudamas „Žalgiriui“ BEKO-LKL čempionate sužaidė 174 rungtynes. Tikėtina, kad M.Kalnietis anksčiau ar vėliau grįš rungtyniauti į Lietuvą, vėl apsivilks „Žalgirio“ marškinėlius ir pagerins savo pozicijas BEKO-LKL ištikimiausių žaidėjų reitinge.

8-ą ir 7-ą vietas užėmė puolėjai Arvydas Tamkevičius („Šiauliai“, 176 rungtynės) ir Mindaugas Bugys („Neptūnas“, 203). Šešeriomis rungtynėmis daugiau sužaidęs „Žalgirio“ gynėjas Darius Maskoliūnas yra šeštas (209), o 261 mačuose „Šiaulių“ garbę gynęs ir devynis sezonus geltoniesiems atstovavęs vidurio puolėjas Audrius Danusevičius BEKO-LKL ištikimiausių žaidėjų reitinge užima penktąją vietą.

Ketvirtąją vietą ištikimiausių BEKO-LKL žaidėjų sąraše užimančio žaidėjo marškinėlius anksčiau ar vėliau „Neptūno“ klubas turėtų iškelti į „Švyturio“ arenos palubes. Martynas Mažeika, „Neptūno“ kapitonas, Klaipėdoje iš viso praleido jau dešimt sezonų, įskaitant praėjusį, kai „Neptūnas“ užėmė antrąją vietą, o pats M.Mažeika lemiamais atkrintamųjų varžybų momentais vedė klubą į priekį.

REKLAMA

Toks pat likimas, marškinėliai klubo arenos palubėse, laukia dar vieno BEKO-LKL kapitono, „Žalgirio“ simbolio ir brangiausio Lietuvoje rungtyniaujančio žaidėjo, Pauliaus Jankūno, kuris žaliesiems atstovavo 292 rungtynėse. P.Jankūnas visą karjerą, išskyrus vieną sezoną Rusijoje, praleido „Žalgirio“ organizacijoje ir savo svarba ir statusu gali būti lyginamas su Juanu Carlosu Navarro iš „Barcelona“, Felipe Reyesu iš Madrido „Real“, Dimitriu Diamantidžiu iš Atėnų „Panathinaikos“ ir kitais elitiniais ištikimiausiais žaidėjais Europoje. 2014-2015 metų sezonas P.Jankūnui yra 11-as „Žalgiryje“ ir per šį laiką puolėjas padėjo savo komandai laimėti BEKO-LKL čempionatą net aštuoniskart ir yra pakeliui užsimauti devintąjį čempionų žiedą. Tikėtina, kad P.Jankūnas dar bent tris sezonus rungtyniaus „Žalgiryje“ ir tokiu atveju taps daugiausiai rungtynių sužaidęs ir niekada BEKO-LKL komandos nepakeitęs žaidėjas lygos istorijoje.

Tačiau kol kas BEKO-LKL ištikimiausių žaidėjų reitingo viršūnėje – du gynėjai, du „Šiaulių“ krepšinio simboliai, Vaidas Pauliukėnas (296 rungtynės) ir Robertas Giedraitis (397), kurie kartu sudėtus „Šiauliams“ atstovavo net 21-ą sezoną. Net ir baigę profesionalių žaidėjų karjeras, V.Pauliukėnas ir R.Giedraitis vis dar dirba „Šiaulių“ ekipoje ir užima vyriausiojo trenerio Gedimino Petrausko asistentų pareigas.

Kaip minėjau, lojalių žaidėjų vertė, tinkamai ją panaudojus, komandoms – milžiniška, o tokio žaidėjo kaip R.Giedraitis buvimas klubo istorijos dalimi būtų didžiulė garbė bet kuriam Europos krepšinio klubui. R.Giedraitį galima vadinti J.Stocktono atitikmeniu Lietuvoje – kaip ir NBA legenda, buvęs „Šiaulių“ įžaidėjas visą karjerą atstovavo tik vienai BEKO-LKL komandai ir vis dar yra daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs ir kamuolių perėmęs žaidėjas BEKO-LKL istorijoje.

Daugiausiai rungtynių sužaidusių ir niekada BEKO-LKL komandos nepakeitusių žaidėjų dešimtukas:

Robertas Giedraitis („Šiauliai“) – 397 rungtynės

Vaidas Pauliukėnas („Šiauliai“) – 296 rungtynės

Paulius Jankūnas („Žalgiris“)– 292 rungtynės

Martynas Mažeika („Neptūnas“)– 268 rungtynės

Audrius Danusevičius („Šiauliai“) – 261 rungtynės

Darius Maskoliūnas („Žalgiris“) – 209 rungtynės

Mindaugas Bugys („Neptūnas“) – 203 rungtynės


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų