Lietuvos vyrų rinktinė – savo likimo šeimininkė Europos krepšinio čempionate. Tai paiškėjo po Prancūzijos (3/1) pergalės prieš Bosniją ir Hercegoviną (2/2).

B grupės mače prancūzai varžovus įveikė 81:68 (19:19, 25:15, 8:16, 29:18).

Bosnių pergalės atveju būtų tapę aišku, kad šios pirmenybės lietuviams baigtųsi po grupių etapo. Tai būtų blogiausias visų laikų Lietuvos rezultatas Europos čempionatuose.

Dabar mūsiškiams būtina laimėti abu likusius mačus – tai garantuos ketvirtąją vietą grupėje, kelionę į Berlyną ir žaidimą atkrintamosiose.

Pirmą žingsnį šio tikslo link Lietuva (0/3) galės žengti jau netrukus – 18.15 val. žais su Vengrija (0/3).

Pergalės atveju, jau trečiadienį Lietuva žais lemiamą mačą su tais pačiais bosniais.

Antro kėlinio pradžioje bosniai pirmavo penkiais taškais, bet tritaškiais prapliupę prancūzai spurtavo 19:5 ir įpusėjus susitikimui susikrovė dviženklį pranašumą – 44:34.

Po pertraukos prancūzų pranašumas buvo ūgtelėjęs iki 12 taškų, bet per paskutines 4,5 trečio kėlinio minutes jie nesukrapštė nė taško, bosniai per šį laiką susirinko 10 ir prieš lemiamą ketvirtį nukirpo savo deficitą iki dviejų.

Bosnių spurtas tęsėsi toliau ir po 8 iš eilės J. Nurkičiaus taškų jau jie atsidūrė priekyje, bet Prancūzija atsakė galinga atkarpa 9:2 ir vėl susigrąžino iniciatyvą 68:63.

Galutinį tašką padėjo Terry Tarpey dėjimas perėmus kamuolį ir Thomo Heurtelio dvitaškis, sugrąžinęs prancūzams dviženklį pranašumą.

Po šių epizodų arenoje susirinkę Lietuvos sirgaliai pradėjo dėkoti prancūzams, skanduodami „merci, merci“.

Prancūzija: G. Yabusele 15, Th. Heurtelis (8 rez. perd., 7 atk. kam.) ir E. Fournier po 14, R. Gobertas 11 (12 atk. kam.).

Bosnija ir Hercegovina: Dž. Musa, J. Nurkičius (10 atk. kam.) ir M. Halilovičius po 14, J. Robersonas 13, E. Atičius 10.

Visas Lietuvos rinktinės rungtynes galėsite stebėti ČIA.

Visas Europos čempionato kovas tiesiogiai taip pat galite stebėti naujos kartos televizijoje „Go3“.

tų Gėdos rungtynių kelios tik liko ).
Liūdna, kad mūsų likimas sprendžiasi šių dviejų musulmoniškų valstybių tarpusavio rungtynėse.