Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalies krepšinio lygos (LKL) finalo dalyviai smerkia Vilniaus „Lietuvos ryto“ aistruolio elgesį. Drąsuolis rungtynių metu stumtelėjo žalgirietį Vasilije Micičių. Sirgaliaus laukia baudžiamoji atsakomybė.

Šalies krepšinio lygos (LKL) finalo dalyviai smerkia Vilniaus „Lietuvos ryto“ aistruolio elgesį. Drąsuolis rungtynių metu stumtelėjo žalgirietį Vasilije Micičių. Sirgaliaus laukia baudžiamoji atsakomybė.

REKLAMA

Apsauga žiūrėjo pro pirštus

Incidentas įvyko pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai įsibėgėjęs V. Micičius įsirėžė į šeimininkų sirgalių tribūną.

Įpykęs vienas aistruolių prisiartino prie aikštės ir stipriai pastūmė serbą iš nugaros.

Apsauga tokį sirgaliaus akibrokštą praleido pro pirštus. Jaunuolis toliau stebėjo rungtynes.

V. Micičius į varžovų gerbėjo veiksmą reagavo ramiai, o po rungtynių apie epizodą nešnekėjo. „Jokių komentarų“, – nukirto žalgirietis.

Po mačo kalbesnis buvo „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis.

„Manau, negerai. Labai džiaugiuosi, kad sirgaliai atėjo mūsų palaikyti, bet yra taisyklės. Negali liesti žmonių. Apsaugos darbuotojai turėtų padaryti, kad būtų kažkokia siena tarp žiūrovų ir žaidėjų. Kontroliuoti. Dabar krepšininkas priėjo per arti, žiūrovas įsiaudrino ir pribėgo. Esu matęs, kad futbole sirgaliai nuogi lanksto po aikštę. Visokių yra. Tam skirta apsauga“, – vertino R. Kurtinaitis.

REKLAMA

„Lietuvos ryto“ imsis priemonių

Tviteryje pasipiktinimą išreiškė Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

„Parodykite kitą sporto lygą, kurioje taip pasielgęs „sirgalius“ galėtų grįžti į tribūną ir toliau stebėti rungtynes“, – angliškai rašė Kauno klubo vadovas.

Portalui tv3.lt susisiekti su P. Motiejūnu nepavyko. Direktorius į skambučius nereagavo.

„Žalgirio“ atstovas spaudai Almantas Kiveris mano, kad žiniasklaidai turėtų pakakti P. Motiejūno komentaro tviteryje, tad ar klubas ketina imtis kokių nors veiksmų, tv3.lt išsiaiškinti nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrauti nebuvo linkęs ir „Lietuvos ryto“ generalinis direktorius Darius Gudelis. Jis neatsiliepė, o klubo atstovas spaudai Andrius Dainys atsiuntė projektų vadovo Donato Žundos komentarą.

„Esame pasiruošę bendradarbiauti su policija, kad incidentas būtų visiškai ištirtas ir atsakingi žmonės patraukti atsakomybėn. Taip pat turėsime rimtą pokalbį su „Siemens“ arena, kuri privalo užtikrinti saugumą ir tvarką“, – cituojamas su sirgaliais dirbantis D. Žunda.

Atsakymus pateiks raštu

Konkretaus savo epizodo vertinimo kol kas negali pateikti ir LKL.

„Pozicija bus išreikšta mūsų pranešime. Ten parašysime, ar planuojame imtis priemonių ir kaip vertiname Šarūno Jasikevičiaus kaltinimus po rungtynių, kad LKL norėjo matyti „Lietuvos rytą“ finale“, – sakė lygos generalinis direktorius Romualdas Brazauskas.

Pasak LKL komunikacijos direktoriaus Šarūno Mazalo, lyga pranešimą atsiųs tada, kai gaus įrašą iš skubios vaizdo peržiūros sistemos ir išanalizuos, kas vyko iki incidento, kuris parodytas per televiziją.

REKLAMA
REKLAMA

Telefonu situacijos nekomentavo ir vienas rungtynėse dirbusios saugos tarnybos „Argus“ vadovų Artūras Jonaitis. Jis į klausimus pažadėjo atsakyti raštu.

„Incidentas įvyko iki rungtynių pabaigos likus devynioms minutėms – kai emocijos ir aikštelėje, ir tribūnose buvo labai įkaitusios. Siekiant išvengti didesnių konfliktinių situacijų su krepšinio sirgaliais, nuspręsta žmogų palikti tribūnoje, jį įspėjus ir nuraminus, o vėliau visą informaciją perduoti teisėsaugos pareigūnams, – rašė „Argus“ rinkodaros projektų koordinatorius Tautvydas Ptakauskas. – Incidentas aptartas susitikimo su „Siemens“ arena ir pareigūnais metu. Atsižvelgta į visus kitus rizikos faktorius ir imtasi prevencinių veiksmų, kad tokie dalykai nebepasikartotų.“

Kitokią nuomonę, nei klubai, turi „Lietuvos ryto“ sirgaliai, pasivadinę „B Tribūna“. Jos atstovas ir stumtelėjo „Žalgirio“ krepšininką.

„V. Micičiaus provokavo, pribėgo bei specialiai pakratė mūsų vėliavas. Net visos izoliacijos atsikabino. Taip elgiantis su mūsų šventais dalykais, sunkoka tikėtis teigiamos mūsų reakcijos“, – feisbuke rašė „B Tribūna“.

REKLAMA
REKLAMA

Gresia sankcijos

Epizodas pro akis neprasprūdo Lietuvos policijai, kuri feisbuke krepšinio aistruolį geranoriškai kvietė atvykti į komisariatą arba susisiekti privačia žinute per feisbuką.

„Suprantame sirgalių emocijas, bet jos neturi peržengti tam tikrų ribų“, – mano Lietuvos policija.

Ji vėliau savo įrašą atnaujino, pranešdama, kad sirgalius susisiekė su policija. Esą pareigūnai išklausys aistruolio parodymus ir priims sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų