„Lietuvos rytas“ pateko į kitą Europos taurės etapą!

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai lemiamose Europos taurės turnyro E grupės rungtynėse savo arenoje po itin atkaklios kovos 74:64 (23:17, 10:19, 22:16, 19:12) palaužė Las Palmaso „Kalise Gran Canaria“ ekipą ir pateko į antrąjį varžybų etapą.

Rungtynės prasidėjo be jokios žvalgybos. Nors pirmieji taškus pelnė svečiai, tačiau M. Lukauskis įmetė tritaškį, B. Milisavljevičius sumetė baudos metimus ir vilniečiai išsiveržė į priekį 13:9. Vis dėlto daugiausia Carlo Englisho pastangomis kėlinio viduryje ispanams pavyko išlyginti rezultatą – 14:14. Tačiau laiku pabudo M. Bjelica, kuris sėkmingai užbaigė dvi iš eilės atakas ir padidino vilniečių persvarą iki 5 taškų – 21:16. Po pirmojo kėlinuko šeimininkai buvo priekyje 23:17.

Antrajame kėlinuke vilniečiai pateko į duobę. Jie daug klydo ir niekaip negalėjo užpulti krepšio. Tuo pasinaudoję ispanai išlygino rezultatą (23:23), o pirmuosius taškus kėlinuke „Lietuvos rytui“ pelnė M. Petravičius. M. Lukauskis pataikė du tritaškius ir išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį - 31:27, tačiau šeimininkai ir vėl sustojo, o „Kalise“ krepšininkai laimėjo atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį 36:33. Po dviejų kėlinukų „Lietuvos rytas“ buvo beatsiliekantis 33:36.

Po didžiosios pertraukos intriga nedingo. Po M. Bjelicos tritaškio prasidėjęs „Lietuvos ryto“ spurtas 7:0 grąžino persvarą šeimininkams (45:43). Vis dėlto vilniečiams įgyti solidžios persvaros nepavyko. B. Milisavljevičiaus metimas ketvirčio pabaigoje padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 5 taškų (55:50), o po trijų ketvirčių šeimininkai pirmavo – 55:52.

Paskutinį kėlinuką „Lietuvos rytas“ pradėjo spurtu 13:0, o skirtumas tarp ekipų padidėjo iki dviženklio - 68:52. Vis dėlto ispanai nekapituliavo ir ėmė mažinti skirtumą. Dėl kibios gynybos „Kalise“ krepšininkams pavyko perimti keletą kamuolių ir likus žaisti dvi minutes ekipas skyrė tik 7 taškai - 68:61.

Netrukus tritaškį pridėjo D. Kickertas ir komandas teskyrė 4 taškai (64:68). Tačiau „Lietuvos rytas“ susikaupė, ilgai laikė kamuolį bei sėkmingai gynėsi. Per likusį laiką šeimininkai pelnė 6 taškus be atsako ir iškovojo labai svarbią pergalę rezultatu 74:64, leidusią E grupėje užimti antrąją vietą ir patekti į varžybų aštuntfinalį.

„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis 19, M.Bjelica 18, B.Milisavjlevičius 14, A.Jomantas 13, M.Petravičius 6, Ch.Eidsonas 4.

„Kalise“: C.Englishas 15, D.Kickertas 13, M.Norrisas 9, J.Fisheris 7.

Dabar Europos taurės aštuntfinalyje vilniečiai kovos L grupėje, kurioje jiems kompaniją palaikys Bilbao „Iurbentia“ (Ispanija), Šarlerua „Spirou“ (Belgija) ir „Artland Dragons“ (Vokietija) ekipos.