Lietuvos rinktinė (0/3) Europos krepšinio čempionate toliau lieka be pergalių – šį kartą Kazio Maksvyčio auklėtiniai po dar vienos dramos ir net dviejų pratęsimų nusileido šeimininkei Vokietijai (3/0).

B grupės mače Kelne pilnutėlėje „Lanxess“ arenoje lietuviai varžovams nusileido 107:109 (19:19, 22:27, 24:20, 24:23, 7:7, 11:13).

Lietuviai galėjo iškovoti pergalę, bet paskutinę sekundę Arnas Butkevičius visiškai laisvas prametė tritaškį.

Trečiame kėlinyje nutiko keistas dalykas – rungtynių teisėjas dukart parodė, kad vokiečių treneriui yra skiriama techninė pražanga, bet kažkodėl už ją nebuvo mestas baudos metimas. Techninė pražanga įrašyta ir protokole. Tuo metu Vokietija pirmavo 63:60.

Žvėriškas rungtynes sužaidė Jonas Valančiūnas, pelnęs 34 taškus (10/14 dvit., 0/1 trit., 14/17 baud.), atkovojęs 14 kamuolių, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, blokavęs du metimus ir surinkęs 45 naudingumo balus.

Kol kas tai – individualiai geriausias asmeninis pasirodymas šiame Europos čempionate.

Savo ruožtu Lietuva negalėjo nieko padaryti prieš 21-erių Franzą Wagnerį – puolėjas sukratė net 32 taškus (8/13 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir užfiksavo 386naudingumo balų pasirodymą.

Kitas rungtynes Lietuva žais antradienį su Vengrija.

Įspūdingą režimą įjungęs F. Wagneris grasino paskandinti Lietuvą jau per antrą kėlinį – antorje šio pusėje jis buvo vienintelis Vokietijos žaidėjas, rinkęs taškus – jų sukratė net 14 ir vienu metu varžovai pavojingai atitrūko 9 taškais, bet gaisrą malšino du tritaškius iš eilės įsūdęs Mindaugas Kuzminskas.

Šiame ketvirtyje po Domantui Saboniui skirtos pražangos Kazys Maksvytis užsidirbo techninę pražangą – pirmąją čempionate.

Po pertraukos Vokietija ir vėl bandė atitrūkti ir buvo susigrąžinusi rekordinę 9 taškų persvarą, bet lietuviai atsakė atkarpa 10:2, o po Igno Brazdeikio tritaškio rezultatas po labai ilgo laiko tarpo tapo lygus – 63:63.

Lemiamą ketvirtį Domantas Sabonis pradėjo surinkdamas penkis taškus iš eilės ir vėl išvedė Lietuvą į priekį – pirmą kartą nuo pat pirmojo kėlinio pabaigos.

Tačiau tai ilgai netruko – paskutinį kartą lietuviai pirmavo likus žaisti 8 minutes po J. Valančiūno dvitaškio. Netrukus sekė trys iš eilės nesėkmingos atakos per vidurio puolėją, o F. Wagnerio ir Denniso Schroderio šūviai nutolino varžovus iki 82:75.

Situaciją gelbėti bandęs Ignas Brazdeikis pelnė 6 taškus iš eilės, bet žudė tas pats duetas – F. Wagneris pataikė iš toli, D. Schroderis pridėjo „du plius vieną“.

Prasidėjus paskutinei minutei mūsiškiai turėjo penkių taškų deficitą, bet J. Valančiūnas surinko tris taškus iš eilės, vokiečiai prametė, o netrukus tas pats J. Valančiūnas pataisė netaiklų I. Brazdeikio metimą – likus 7 sekundėms rezultatas tapo lygus 89:89.

Paskutinės atakos metu D. Schroderio dvitaškis buvo netikslus ir ekipos žaidė pratęsimą.

Šį Lietuva pradėjo Mariaus Grigonio dvitaškius ir eiliniais J. Valančiūno baudų metimais, leidusiais atitrūkti keturiais taškais – didžiausiu pranašumu per visą susitikimą.

Pradėjus tiksėti paskutinei minutei M. Grigonis „floateriu“ didino atotrūkį iki trijų, bet jau kitoje atakoje D. Schroderis uždirbo penketą D. Sabonio pražangą ir „du plius vienas“ situacijos metu išlygino rezultatą – 96:96.

M. Grigonis užsidirbo pražangą puolime, todėl paskutinį žodį ir vėl turėjo Vokietija – šiam buvo likusios šešios sekundės. Vis tik ir vėl metimas tikslo nepasiekė – šį kartą F. Wagnerio.

Antro pratęsimo ir vėl nė vienai komandai nepavyko susikurti apčiuopiamo pranašumo, tad viskas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Prasidėjus paskutinei mačo minutei lietuviai atsiliko dviem taškais ir galiausiai galėjo tarti paskutinį žodį – paskutinėmis sekundėmis Arnas Butkevičius visiškai laisvas paleido tritaškį, bet šis tikslo nepasiekė.

Lietuva: J. Valančiūnas 34 (14 atk. kam.), M. Grigonis 17, D. Sabonis 13, I. Brazdeikis 12, M. Kuzminskas 11, R. Jokubaitis 7, A. Butkevičius 6, L. Lekavičius 4, M. Echodas 3.

Vokietija: F. Wagneris 32, D. Schroderis 25, M. Lo 21, D. Theisas 11.