Belgrade (Serbija) penktadienį prasidėjo pirmasis šio sezono pasaulio irklavimo taurės etapas. Jame startavo ir gausus būrys lietuvių.

Vietą A finale jau užsitikrino Lietuvos vyrų porinė keturvietė valtis. Žygimantas Gališanskis, Giedrius Bieliauskas, Aurimas Adomavičius ir Dominykas Jančionis antrajame atrankos plaukime finišavo antri (5:55.78 min.). Lietuviai kartu su olandais (5:54.52) išvengė paguodos plaukimo ir jau žino, kad tikrai kovos dėl medalių.

Vyrų pavienių dviviečių valčių antrajame atrankos plaukime Domantas ir Dovydas Stankūnai finišavo antri (6:55.19 min.) bei pateko tiesiai į pusfinalį. Tos pačios rungties ketvirtajame atrankos plaukime Povilas Stankūnas ir Mantas Juškevičius užėmė trečią vietą (7:14.27) bei pateko į paguodos plaukimą. Deja, jame lietuviai finišavo treti (6:35.17) ir plauks C finale. Nuo antros vietos ir patekimo į pusfinalį mūsiškius skyrė vos 0.01 sek.

Moterų porinių dviviečių valčių pirmąjį atrankos plaukimą Viktorija Senkutė ir Dovilė Rimkutė baigė trečios (7:27.88) bei pateko į paguodos plaukimą.

Armandas Kelmelis su Dovydu Nemeravičiumi vyrų porinių dviviečių valčių pirmąjį atrankos plaukimą baigė antri (6:37.67). Jie išvengė paguodos plaukimo ir pateko tiesiai į pusfinalį.

Į vienvietę valtį grįžusi Donata Karalienė pirmajame atrankos plaukime finišavo trečia (8:02.63) ir dėl vietos pusfinalyje dar turėjo pakovoti paguodos plaukime. Jame lietuvė užėmė antrą vietą (7:34.69) ir pratęsė kovą dėl medalių.