Kinijoje vykstančiose 7-ose pasaulio kariškių sporto žaidynėse įspūdingą pergalę iškovojo Lietuvos krepšininkai. Penktadienį pusfinalyje lietuviai 70:67 (22:14, 13:8, 21:23, 14:22) nugalėjo iki tol niekam nepralaimėjusią Kinijos rinktinę.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui lietuviai dar turėjo 14 taškų pranašumą, bet kinai surengė galingą spurtą ir likus 34 sek. priartėjo prie varžovų vieno metimo atstumu (65:67). Tuomet iniciatyvos ėmėsi Erikas Venskus, sėkmingai sužaidęs baudos aikštelėje ir pataikęs dvitaškį. Kinai čia pat išprovokavo lietuvių pražangą, sumetė baudas ir vėl priartėjo iki 2 taškų (67:69).

Likus 2 sek. kinams teko tyčia pažeisti taisykles ir siųsti Deividą Kumelį prie baudų metimo linijos. Jis pataikė tik kartą, o kinai paprašė pertraukėlės ir paruošė paskutinę ataką. Visgi, lemiamas jų tritaškis nepasiekė tikslo ir lietuviai šventė dramatišką pergalę.

Lietuva: Erikas Venskus 17 taškų (8 atkovoti kamuoliai), Mindaugas Sušinskas 16, Ignas Lukošius 13 (10 atkovotų kamuolių), Gintautas Matulis 11, Vitalijus Kozys 9 (9 atkovoti kamuoliai), Aurimas Pocius 3, Deividas Kumelis 1 (7 rezultatyvūs perdavimai), Lukas Karalius 0, Linas Valatkevičius 0, Rimvydas Stankevičius ir Šarūnas Reinartas nežaidė.

Kinų gretose tradiciškai išsiskyrė NBA naujokų biržoje pašauktas Wangas Zhelinas (16 tšk.). 12 tšk. pridėjo Fu Hao, o po 10 – Tianas Yuxiangas ir Lei Mengas.

Finale lietuvių lauks JAV rinktinė, kuri 78:61 pusfinalyje nugalėjo brazilus. Amerikiečiai su kinais žaidė grupės etape ir tada pralaimėjo net 79:98.