Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė sekmadienį Italijoje pademonstravo aukščiausią pilotažą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Europos čempionato finalo rungtynėse net 75:33 (29:2, 20:10, 14:7, 12:14) sutriuškino beviltiškai žaidusius čekus ir pasidabino Senojo žemyno aukso medaliais.

Visas aštuonerias rungtynes Europos čempionate laimėjo ir čempionais tapo Lukas Žemaitis, Deividas Pukis, Evaldas Aniulis, Edgaras Ulanovas, Dovydas Redikas, Jonas Valančiūnas, Rimvydas Brencius, Tautvydas Sabonis, Tomas Urbonas, Vytenis Čižauskas, Rolandas Jakštas bei Taurantas Tamošiūnas.

Lietuviai jau pirmajame finalo rungtynių kėlinyje varžovams sudavė tokį smūgį, po kurio čekams atsigauti nebepavyko. Tiesiog nesustabdomai žaidę lietuviai per pirmas dešimt minučių varžovams leido įmesti tik 2 taškus, tuo tarpu patys surinko net 29. Beviltiškai žaidę čekai pataikė vos vieną metimą iš 14. Lietuvos komandoje fantastiškai žaidė Deividas Pukis ir Vytenis Čižauskas, kurie per pirmąjį ketvirtį pelnė atitinkamai 12 ir 11 taškų. Sužaidus vos dešimt minučių lietuviai turėjo neįtikėtiną 27 taškų pranašumą - 29:2.

Nors antrojo ketvirčio pradžioje čekai laimėjo atkarpą 7:2, tai buvo tik laikinas sėkmingo žaidimo blyksnis varžovų ekipoje. Netrukus penkių minučių atkarpą Lietuvos rinktinė laimėjo 9:0 ir likus žaisti tris minutes iki didžiosios pertraukos lietuvių pranašumas jau viršijo trisdešimt taškų - 40:9. Kėlinio pabaigoje lietuviai ir toliau didino persvarą bei įpusėjus mačui triuškina varžovus 49:12.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje ir toliau nesikeitė. Nors lietuvių puolimas šiek tiek suprastėjo, čekai ir toliau žaidė tragiškai. Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis šiame ketvirtyje jau leido parungtyniauti mažiau paprastai žaidžiantiems savo auklėtiniams. Nors pagrindiniai krepšininkai ilsėjosi, Lietuvos rinktinė dar labiau padidino savo persvarą ir po trijų kėlinių turi įspūdingą 44 taškų pranašumą - 63:19.

Paskutiniame ketvirtyje intrigos aikštelėje nebebuvo. Atsipalaidavę lietuviai leido čekams šiek tiek sumažinti deficitą, tačiau vis tiek sutriuškino varžovus rezultatu 75:33.