Graikijoje vykstantis pasaulio U19 krepšinio čempionantas pasiekė finišo tiesiąją. Kovą dėl bronzos medalių sekmadienio vakarą pralaimėjo Gedimino Petrausko vadovaujami Lietuvos krepšininkai.

Mažajame turnyro finale po tikros dramos lietuviai 68:73 nusileido bendraamžiams iš Prancūzijos.

Komandas likus žaisti kiek mažiau nei minutę skyrė vienas taškas ir jau atrodė, kad visą rungtynių laiką atslikinėję lietuviai turės galimybę persverti rezultatą pačių svarbiausiu metu, tačiau prancūzų krepšininkai taip pat nesnaudė.

Vieną paskutinių savo atakų rengę Prancūzijos vyrukai atliko kelis staigius perdavimus ir paleido taiklų tritaškį metimą, o komandas tada jau skyrė keturi taškai (65:69).

Per likusį laiką panaikinti atsilikimo G. Petrausko kariauna nebesuspėjo.

„Lietuva, Lietuva!“, – aidėjo tolimosios Graikijos arenoje, tačiau didelio džiaugsmo jaunuolių veiduose nebuvo. Į finalinį turnyro ketvertą patekę lietuvaičiai namo grįš tuščiomis.

Fenomenalus šiame mače buvo prancūzų lyderis J. Ayayi. Gonzagos universiteto atstovas per 32 minutes pelnė 33 taškus (11/16 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 5/6 baudų metimų), atkovojo 7 ir perėmė bei prarado po 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 kartus prasižengė ir surinko 30 naudingumo balų.

Lietuvių kelias šiame čempionate buvo vingiuotas – grupių etapą jie paliko vos su viena pergale, o atkrintamosiose nugalėję australus bei serbus, pusfinalyje neturėjo šansų prieš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinę (67:102).

Tuo metu prancūzai grupėje patyrė tik vieną pralaimėjimą (76:85 nusileido serbams), o pusfinalyje 73:76 nusileido pelenės istoriją kuriančiai Malio rinktinei.