28
Lietuvos U-18 rinktinė (nuotr. FIBA)

Lietuvos aštuoniolikmečiai – tarp keturių stipriausių Europoje

Lietuvos aštuoniolikmečiai pateko į Europos čempionato pusfinalį. Ketvirtfinalyje mūsiškiai nelengvai, bet 73:67 (23:14, 19:16, 14:18, 17:19) atrėmė italų iššūkį.

28

Pusfinalyje lietuvių laukia serbų arba bosnių barjeras.

Lietuviai mače startavo atkarpa 9:4, tačiau užteko kelių tolimų metimų, kad italai pasivytų mūsiškius – 12:11. Vis tik čia italų puolimas ir sustojo, o tuo pasinaudoję lietuviai vėl ėmė pirmauti 20:12.

Po pirmojo kėlinio mūsiškiai turėjo 9 taškų persvarą – 23:14. Ignas Sargiūnas tapo mūsiškių vedliu ir savo šūviais neprileido arčiau italų – 34:25.

Pranašumą lietuviai saugojo, įsijungė ir Arnas Velička, tad po antrojo ketvirčio persvara buvo solidi – 42:30. Italai po didžiosios pertraukos deficitą kiek pamažino (42:47) ir netrukus komandas skyrė jau tik taškas – 46:47.

Kėlinio pabaigą solidžiau sužaidusi Lietuvos rinktinė buvo priekyje 56:48.

Arnas Velička surengė puikų pasirodymą, surinkdamas trigubą dublį – 12 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Lietuva: Ignas Sargiūnas 18, Erikas Venskus 17, Arnas Velička 12, Lukas Uleckas ir Lukas Kišūnas – po 9, Vitalijus Kozys 5 (8 atk. kam.).

Italija: Michele‘is Ebelingas 13, Federico Bonacini 12, Guglielmo Caruso ir Alessandro Pajola (10 rez. perd.) – po 10.