Liubline (Lenkija) vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 23 metų) merginų 3x3 krepšinio čempionate šeštadienį sėkmingai grupės varžybas užbaigė Lietuvos rinktinė (Dalia Donskichytė, Justina Miknaitė, Gedvilė Savostaitė, Eglė Zabotkaitė).

Trečiajame B grupės ture lietuvės, kaip ir prognozuota, neturėjo problemų su Tunisu. Dėl techninių kliūčių kiek vėlavusį mačą lietuvės laimėjo net 21:6. 10 tšk. prie pergalės pridėjo E.Zabotkaitė, 5 – G.Savostaitė, po 3 – D.Donskichytė ir J.Miknaitė. Varžovių gretose nė viena žaidėja nesurinko daugiau nei 3 tšk.

Ketvirtajame ture lietuvės po pratęsimo 15:14 iškovojo žūtbūtinę pergalę prieš lenkes. Paskutinėmis pagrindinio laiko sekundėmis abi komandos turėjo progų laimėti mačą, bet klysdavo arba netiksliai atakuodavo krepšį. Pratęsimą lenkės pradėjo nuo tikslaus metimo iš vidutinio nuotolio. Čia pat pataikė ir lietuvės bei tapo aišku, kad kitas bet kurios komandos metimas bus pergalingas. Lietuvės sėkmingai apsigynė nuo lenkių atakos, o tada J.Miknaitė prasiveržė po krepšiu ir išprovokavo pražangą. Lenkės tada viršijo pražangų limitą ir J.Miknaitė gavo progą mesti dvi baudas. Ji jau pirmu bandymu buvo tiksli ir išplėšė pergalę.

Nugalėtojoms 5 tšk. pelnė E.Zabotkaitė, po 4 – D.Donskichytė ir J.Miknaitė, 2 – G.Savostaitė.

Lietuvių vieta grupėje paaiškės po vokiečių ir lenkių mačo, bet jau aišku, kad mūsiškės žemiau antros vietos nenukris. Lenkės lietuvių aplenkti jau nebegali, nes net ir iškovojusios trečią pergalę negalės aplenkti lietuvių pagal pelnytų taškų skaičių. Jei lenkės nugalės vokietes, tuomet lietuvės pretenduos net į pirmą vietą grupėje.

Ketvirtadienį lietuvės 21:17 įveikė graikes ir po pratęsimo 21:22 turėjo pripažinti vokiečių pranašumą. Po dviejų turų lietuvės su 1 pergale grupėje buvo trečios, o pirmavo po 2 pergales turėjusios vokietės ir lenkės.

Merginų čempionate dalyvauja 20 rinktinių, suskirstytų į 4 grupes po 5. Po 2 geriausias kiekvienos grupės ekipas pateks į ketvirtfinalį. Visi atkrintamųjų varžybų mačai vyks sekmadienį.

Lietuvos vaikinų rinktinė (Titas Januševičius, Rokas Mačiulis, Augustinas Mikštas, Gabrielius Čelka) čempionatą pradėjo trečiadienį, kai D grupėje 21:14 nugalėjo Japonijos krepšininkus bei 20:18 palaužė egiptiečių pasipriešinimą. Penktadienį mūsiškiai 21:16 nugalėjo italus, o kovoje dėl pirmos vietos grupėje 16:21 neatsilaikė prieš amerikiečius.

Lietuviai grupėje užėmė antrą vietą ir pateko į ketvirtfinalį, kuriame susitiks su prancūzais.