REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po daugiau nei metų pasiruošimo ir trijų intensyvios kovos ant vandens dienų Lietuvos buriavimo rinktinė užsitikrino vietą finaliniame „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės etape ir tęs kovą dėl geriausios buriavimo valstybės titulo, kuri spalio 28 – lapkričio 20 d. persikels į Bahreiną.

Po daugiau nei metų pasiruošimo ir trijų intensyvios kovos ant vandens dienų Lietuvos buriavimo rinktinė užsitikrino vietą finaliniame „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės etape ir tęs kovą dėl geriausios buriavimo valstybės titulo, kuri spalio 28 – lapkričio 20 d. persikels į Bahreiną.

REKLAMA

Šveicarijoje vykusiame kvalifikaciniame etape Lietuva, aplenkusi Ekvadoro rinktinę, užėmė antrąją vietą. Pirmąją iškovojo Slovėnijos komanda, kurie taip pat kvalifikavosi finaliniam etapui.

„Labai džiugu, kad Lietuva praėjo kvalifikacinį etapą. Komanda įdėjo tikrai daug darbo, kad matytume Lietuvą finaluose. Didelis buvo ir mūsų pačių progresas – kiekvienas jautė, kad drauge augome. Man ir pačiai komandinis buriavimas buvo visiškai nauja ir praturtinanti patirtis. Dabar turėsime naują tikslą – kuo geriau pasirodyti finaliniame etape, tam tikrai reikės rimtai pasiruošti, nes Bahreine konkurencija bus dar rimtesnė nei buvo čia“, – teigė rinktinės kapitonė, olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė Scheidt.

Pasak rinktinės, kelias iki Lietuvos kvalifikacijos nebuvo lengvas, tačiau tai jiems, kaip sportininkams – unikali patirtis.

REKLAMA
REKLAMA

„Man, ko gero, svarbiausia ir labiausiai džiugu dėl to, kad Lietuva apskritai subūrė komandą šioms varžyboms, o dar nuostabiau, kad per pakankamai trumpą laiką sugebėjome pasiruošti ir praeiti kvalifikacinį etapą. Tai didelis ir svarbus įvykis Lietuvos buriavimui. Dabar stengsimės ties čia nesustoti. Nors perėjome kvalifikaciją, savo galutiniu rezultatu nebuvome iki galo patenkinti, jaučiame, kad galėjome pasirodyti dar geriau, būtent tam ir ruošimės prieš finalinį etapą Bahreine“, – teigė Rokas Milevičius.

REKLAMA

Paskutiniąją dieną visos trys Lietuvos kvalifikacinio pogrupio komandos žengė turėdamos šansą iškovoti vietą finale ir pasiruošusios atiduoti visas jėgas, kad šį tikslą pasiektų.

Silpno vėjo sąlygomis vykusiose pirmose lenktynėse Lietuva finišo liniją kirto antra, praleidusi pro save slovėnus, tačiau to užteko, kad jau užsitikrintų vietą finaliniame etape. Antrų lenktynių metu pirmąją vietą užėmė užėmė Ekvadoras, tačiau net ir šios pergalės jiems kvalifikacijai jau nepakako. Lietuva antrose lemiamos dienos lenktynėse finišavo trečia.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, kad komanda tikėjosi kiek geresnių finišų ir artimesnės kovos su pirmąją vietą iškovojusia Slovėnija, bendrą savo pasirodymą vertina teigiamai.

„Palyginus su tuo, kaip mes atrodėme pradžioje, pirmųjų treniruočių metu, padarėme milžinišką progresą. Tobulėjome itin sparčiai – visi nariai turi pakankamai patirties buriavime, kad galėtų adaptuotis prie galbūt pasikeitusių pozicijų laive ir visi motyvuoti siekti Lietuvos pergalės. Iš tiesų jaučiame, kad virtome tvirta komanda, kuriai dabar jau reikia šlifuoti smulkmenas, kurios artimoje kovoje ant vandens ir gali pakišti koją lemiamu momentu“ , – teigė Lietuva SSL organizacijos vadovas Kristoforas Akromas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak komandos, artimiausiuose komandos planuose – bent pora treniruočių stovyklų, konsultacijos su patyrusiais SSL47 jachtų klasės buriuotojais ir galimai kooperavimasis treniruotėms su kitų valstybių komandomis – kad pasiruošimas vyktų turint tobulėti skatinančią konkurenciją.

„SSL Gold Cup“ – tai varžybos, kurios kovai dėl pasaulio buriavimo valstybės titulo suvienijo 56 pasaulio valstybes. Jos vyksta futbolo pasaulio taurei analogišku formatu, kur griežtai nacionaliniu pagrindu sudarytos buriavimo rinktinės kovą pradeda kvalifikaciniame, o vėliau tęsia finaliniame etape, kol paaiškėja viena komanda, verta pasaulio buriavimo valstybės titulo. Šiuo metu kvalifikacinį etapą jau praėjo Lietuva, Slovėnija, Estija, Airija, Antigva ir Barbuta, Taitis. Finalinis etapas vyks spalio 28-lapkričio 20 d. Bahreine.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų