Panevėžio „Lietkabelis“ galingu antruoju kėliniu pribloškė Kauno „Žalgirį“ ir išlygino Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijos rezultatą.

Nenado Čanako auklėtiniai namie kauniečius įveikė 79:55 (20:16, 28:11, 14:16, 17:12).

Serijoje iki trijų pergalių dabar lygybė – 1-1. Trečiosios rungtynės vyks ketvirtadienį Kaune.

„Žalgiriui“ vis dar nepadėjo puolėjas Edgaras Ulanovas. Pirmą mačą „Žalgiris“ namie buvo laimėjęs 71:70.

„Lietkabelis“ į priekį nurūko antrame kėlinyje, kurį laimėjo net 28:11. Iš pradžių jie spurtavo 14:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą, o tada dvi atakas iš eilės pabaigė Panagiočio Kalaitzakio ir Dovydo Giedraičio tritaškiais, kurie jau leido trypti „Žalgirį“ 45:24.

Vien per pirmą mačo pusę „Žalgiris“ suklydo net 14 kartų.

Po pertraukos „Žalgiriui“ maksimaliai buvo pavykę priartėti per 15 taškų – intriga į rungtynes taip ir nesugrįžo.

Ketvirtame kėlinyje jau nelaikė žalgiriečių nervai – technines pražangas už emocijas užsidirbo treneris Kazys Maksvytis ir Karolis Lukošiūnas.

„Žalgiriui“ neįmenama mįsle tapo su čiurnos skausmais žaidęs „Lietkabelio“ centras Džordže Gagičius, pelnęs 15 taškų (4/5 dvit., 7/8 baud.), atkovojęs 8 kamuolius ir surinkęs 20 naudingumo balų.

Itin slogias rungtynes sužaidė kauniečių gynėjas K. Lukošiūnas, kuris per 18 minučių prametė visus penkis metimus, paliko aikštę dėl išnaudoto pražangų limito ir surinko net -11 naudingumo balų.

„Žalgiris“ pataikė vos 1 tritaškį iš 17, kai „Lietkabelis“ – 9 iš 28.

„Lietkabelis“: V. Lipkevičius 21 , Dž. Gagičius 15, P. Kalaitzakis 9, N. Radiševičius ir D. Giedraitis po 8.

„Žalgiris“: J. Nebo 16, T. Cavanaugh 10, T. Websteris ir N. Giffey po 6.