Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Marius Kiltinavičius tapo finaliniu Senąjį žemyną sužavėjusio žmonos Ievos Zasimauskaitės pasirodymo akcentu. Ant eurovizinės scenos lipantis 36-erių vyras – krepšinio treneris. Jo kolegos ir buvę auklėtiniai strategui negaili pozityvių epitetų.

Marius Kiltinavičius tapo finaliniu Senąjį žemyną sužavėjusio žmonos Ievos Zasimauskaitės pasirodymo akcentu. Ant eurovizinės scenos lipantis 36-erių vyras – krepšinio treneris. Jo kolegos ir buvę auklėtiniai strategui negaili pozityvių epitetų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodymas ant „Eurovizijos“ scenos klubų neatbaidys

M. Kiltinavičius pernai treniravo Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) rinktinę. Vyrui talkino Gintaras Kadžiulis, Tomas Purlys ir Laurynas Dulinskas.

„Marius paliko tikrai gerą įspūdį. Tai – šiuolaikiškas treneris, kuris labai daug dėmesio skiria psichologijai, saviugdai, meditacijai. Girdėjau daug teigiamų atsiliepimų“, – apie kolegą tv3.lt kalbėjo T. Purlys.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent jį M. Kiltinavičius prieš kelerius metus pakeitė Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidusio „Vilniaus“ trenerio poste.

„Marius turi potencialo, yra labai protingas, gerai supranta krepšinį, o kaip susiklostys jo trenerio karjera, priklausys ir nuo sėkmės“, – mano T. Purlys.

Jo įsitikinimu, užlipimas ant eurovizinės scenos M. Kiltinavičiaus trenerio karjerai nesutrukdys.

„Klubai neturi kreipti dėmesio į tokius dalykus. Tai visiškai nesusiję. Jis geras krepšinio treneris, o dabar tiesiog padeda savo žmonai, – kalbėjo T. Purlys. – „Eurovizijoje“ Mariui bei Ievai linkiu sėkmės. Kūrinys labai patiko. Teko Ievą girdėti ir gyvai, jos balsas – nuostabus.“

Darbą tikrai ras

M. Kiltinavičius pastarąjį krepšinio sezoną praleido be darbo.

T. Purlys svarstė, kad jo kolega, dvejus metus iš eilės laimėjęs NKL, nebenorėjo vėl bristi į tą pačią upę, o kitų gerų pasiūlymų nesulaukė.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai keista, kad treneris metus praleido be darbo. Kita vertus, iš NKL į užsienį išvykti sunku, o Lietuvos krepšinio lygos (LKL) trenerių vietos užimtos. Turime tik 10 komandų, jei dar atimtume viršutines, kuriose pozicijos tikrai negausi, nedirbęs kituose LKL klubuose, galimybių lieka dar mažiau“, – svarstė M. Kiltinavičiaus treniruojamoje Marijampolės „Sūduvoje-Mantingoje“ žaidęs Aurimas Kieža.

Jis nemano, kad klubai į ant eurovizinės scenos lipantį trenerį nežiūrės rimtai.

„Tai – visiškai nesusiję dalykai. Ne jis dalyvauja „Eurovizijoje“, o žmona, kurią treneris palaiko. Šaunuolis! – gyrė A. Kieža. – Man asmeniškai daina patinka, tikiuosi kuo aukštesnės vietos, o kaip pasiseks, priklausys nuo balsavimo. Čia jau yra ir politinių dalykų.“

Patyrusiam 35-erių A. Kiežai per karjerą vadovavo ne vienas strategas.

„M. Kiltinavičius – tikrai labai geras, protingas treneris, puikus psichologas ir taktikas, nepanikuoja sunkiose situacijose. Jis pasinaudodavo stipriausiomis mūsų pusėmis. Žinoma, M. Kiltinavičiui dar daug ko reikia mokytis, bet jis perspektyvus, tobulėjantis treneris, tikrai ras darbą“, – neabejoja A. Kieža.

REKLAMA
REKLAMA

Krepšininkas neslėpė, kad jam M. Kiltinavičiaus propaguojama meditacija buvo per sunki. Aurimas procese nedalyvaudavo, o treneris to daryti nevertė.

Treniravo artimiausią rinktinės pamainą

NKL dominavęs M. Kiltinavičius pernai pradėjo traukti LKL klubų dėmesį.

Vasarą treneriu domėjosi Alytaus „Dzūkija“, bet kaunietis labiausiai sietas su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

„Esame M. Kiltinavičių įrašę į sąrašą, bet negalime pasakyti, kad jis turi kažkokį pranašumą prieš kitus“, – pernai tv3.lt sakė „Pieno žvaigždžių“ direktorius Arūnas Burkevičius.

M. Kiltinavičių po dviejų NKL laimėtų sezonų įvertino ir šalies krepšinio federacija (LKF).

Kai Ramūnas Butautas išvyko treniruoti Libano rinktinės, Lietuvos U20 komandos vairas patikėtas M. Kiltinavičiui.

„Kvietimas šiek tiek netikėtas, bet sutikau iš karto, nes pasiūlymas labai įdomus“, – sulaukęs LKF pripažinimo, džiaugėsi kaunietis.

REKLAMA
REKLAMA

Jo treniruojama U20 rinktinė Europos čempionate Kretoje užėmė šeštąją vietą. Lietuviai laimėjo ketverias rungtynes ir patyrė tris nesėkmes.

Po pergalių – į žmonos glėbį

M. Kiltinavičius krepšinio bendruomenei prisistatė prieš kelerius metus stojęs prie „Vilniaus“ vairo. Treneris NKL debiutantus išvedė į atkrintamąsias, kur pirmajame etape po atkaklios kovos 2:3 pralaimėjo būsimiems čempionams Klaipėdos „Naftai-Uni-Akvaserviui“.

Toks M. Kiltinavičiaus benefisas neprasprūdo pro akis „Sūduvos-Mantingos“ vadovams.

Parodytas pasitikėjimas jaunu ir nepatyrusiu strategu atsipirko su kaupu. M. Kiltinavičiaus treniruojami suvalkiečiai NKL triumfavo dvejus metus iš eilės – 2016 ir 2017.

M. Kiltinavičius po antrojo trofėjaus pirmiausia puolė ne į auklėtinių, o žmonos Ievos glėbį.

„Mano širdyje pilnatvė ir didelis dėkingumas vyrams. Charakteris mums padėjo. Buvo velniškai sunki serija, bet nepasidavėme, išlikome tikra komanda“, – po praėjusių metų pergalės finalo serijoje 4:3 prieš „Naftą-Uni-Akvaservį“ sakė M. Kiltinavičius.

REKLAMA
REKLAMA

2016-aisiais vienu „Sūduvos-Mantingos“ lyderių buvo pastaraisias sezonais LKL žibantis žibantis Donatas Sabeckis.

Iš Marijampolės į Šiaulius persikėlęs įžaidėjas dėl tobulėjimo dėkingas ir M. Kiltinavičiui.

„Savaitės viduryje turėdavome meditacijos pamokėlę. Iš pradžių buvo neįprasta, visi juokdavosi, bet paskui atrodydavo, kad tai padeda“, – pernai, kalbėdamas su LKL televizija, prisiminė D. Sabeckis.

Krepšinį žaidė ir pats

M. Kiltinavičius krepšinį nuo šešerių metų žaidė ir pats.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų