Antradienį Kaune vyko antrosios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės rungtynės. Tris kėlinius stipriai pirmavę lietuviai paleido vadeles paskutiniame ketvirtyje, tačiau Tomo Dimšos dvitaškis su sirena visgi išplėšė pergalę mūsiškiams – 104:102.

Pirmuosius tris kėlinius lietuviai gan užtikrintai laimėjo, o prieš paskutines 10 rungtynių minučių turėjo 17 taškų persvarą. Visgi visa situacija pasikeitė ketvirtajame kėlinyje, kai Sakartvelo krepšininkai mūsiškiams atseikėjo net 37 taškus, o likus 24 sekundėms rezultatas buvo lygus (102:102).

Paklaustas, kas lėmė tokį radikalų žaidimo pokytį rungtynių pabaigoje, T. Dimša sakė, kad tai galėjo būti nebūtinai varžovų spaudimas.

„Kažkiek ruošėmės tam, nes turime kelis derinius spaudimui. Manau, kad ne kiek spaudimas išmušė, kiek atsipalaidavimas. Turėjome 14-16 taškų pranašumą, atrodė, jau viskas baigta, bet patys matome, kad ne. Dėl to smarkiai kentėsime, jeigu bus dar kartą taip“, – sakė krepšininkas.

Žalgirietis aiškino, kad per tris kėlinius buvo galima įžvelgti ir gerų dalykų rinktinės žaidime, tačiau koncentruotis dabar būtina į gynybą.

„Puolimas veikia, viskas gerai, bet gynyba – tiek taškų praleisti. Negalime taip žaisti. Jei kartvelai mums sumeta virš 90 taškų, tai su rimtesniais žaidėjais bus bėdų.

Reikia gynybą susitvarkyti, atkovotus kamuolius. T. Šengelija nėra metikas, bet davėme 30 taškų sumesti vien iš prasiveržimų. Turime tvarkyti tai“, – kalbėjo jis.

Šįvakar rinktinės dvyliktukas buvo pasikeitęs. Jo gretose atsirado pagrindiniai komandos žaidėjai – Jonas Valančiūnas, Ignas Brazdeikis, Rokas Jokubaitis. Paklaustas, kaip sekėsi žaisti su „naujais“ žaidėjais, T. Dimša juokavo, kad pats taip pat save galėtų taip vadinti.

„Aš ir pats naujas, – juokavo jis. – Visi žaidžia, rotacija didelė, treneriai nori visiems duoti pažaisti, visus patikrinti. Normalu, kad stabiliai nežaisime. Vis tiek dabar bandymų laikotarpis. Smagu už visus, visi kažkokį indėlį įnešė ir dirbam toliau.“

Paskutinė ataka buvo skirta Ignui Brazdeikiui, tačiau jo metimas buvo netaiklus. Laimei, prie krepšio buvo T. Dimša, kurio ranka ir ištraukė Lietuvai pergalę. Kaip atsirado vietoje ir laiku, pats krepšininkas paaiškinti visgi negalėjo.

„Tiesiog. Mačiau, kad Ignas meta, tai bėgau ant kamuolio kovoti. Tiesiog pavyko tą kamuolį pamušti ir tiek“, – šypsojosi krepšininkas.

Praeitas kontrolines rungtynes su Ukraina lietuviai laimėjo užtikrintai 100:72, tačiau šio mačo istorija visai kitokia, tačiau žaidėjų ir trenerio Kazio Maksvyčio nuomone – gali išeiti į naudą.

„Gerai, kad tokias rungtynes turėjome. Iki tų paskutinių sekundžių „kapojomės“, bet iš trenerių pusės žiūrint iššvaistyti tokią persvarą, tai jie tikrai nebus laimingi. Manau, nėra blogai sužaisti tokias rungtynes, ypač šiame periode“, – kalbėjo T. Dimša.

Kitas kontrolinių rungtynių išbandymas lietuvių laukia Tamperėje (Suomija) penktadienį. Tiesioginę mačo transliaciją nuo 20 val. galėsite stebėti TV3 kanalu ir naujienų portale tv3.lt.