Šeštadienį priešsezoniniame turnyre Kipre žalgiriečiai iškovojo dramatišką pergalę, kai 85:84 (14:21, 27:16, 28:25, 16:22) įveikė Roko Giedraičio atstovaujamą Belgrado „Crvena Zvezda“ klubą.

„Crvena Zvezda“ kur kas geriau pradėjo mačą ir surengė rezultatyvias atakas, kai žalgiriečių žaidimas strigo. Serbai pirmavo 21:14 ir persvarą sėkmingai išlaikė iki antrojo kėlinio viduryje.

Tada pabudo ir „Žalgiris“. Kauniečiai sėkmingiau pradėjo gintis, pagaliau atsirišo ir krepšys.

Po keletos tolimų metimų jie priartėjo iki varžovų 28:31, o netrukus jau ir pirmavo. Kelis reidus surengė K. Evansas, tritaškius pataikė E. Ulanovas ir vaizdas aikštėje pasikeitė.

Į pertrauką jau „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas rungtynėse (41:37).

Į aikštę po didžiosios pertraukos žalgiriečiai grįžo ir toliau tęsė sėkmingai pradėtą darbą. Puikiai jie išnaudojo L. Birutį, o po dar kelių gerų atakų įgijo jau dviženklį pranašumą (58:48).

Bet „Crvena Zvezda“ nesirengė sudėti ginklų ir po labai geros ketvirtojo kėlinio pradžios visiškai priartėjo (72:73). Nuo tada aikštėje užvirė atkakli kova.

„Žalgiris“ turėjo progų dar perlaužti mačo eigą (81:84). Ir kai jau arodė, kad serbams pavyks atsilaikyti, likus 16 sek. Lukas Lekavičius įmetė du taškus su pražanga ir išvedė žalgiriečius į priekį 85:84.

Atsakymui laiko „Crvena Zvezda“ dar turėjo, bet prametė lemiamą metimą ir pergalę šventė „Žalgiris“.

R. Giedraitis sužaidė dar vieną solidų mačą „Crvena Zvezda“ gretose, kai pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Žalgiriečių gretose ant parketo nepasirodė Ignas Brazdeikis, kuris yra siejamas su persikėlimu į Pirėjų.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16, Arnas Butkevičius 12, Laurynas Birutis 11 (12 atk. kam.), Rolandas Šmitas ir Lukas Lekavičius po 8, Nazas Mitrou-Longas, Keenanas Evansas ir Brady Manekas (5 atk. kam.) po 7.

„Crvena Zvezda“: Rokas Giedraitis 19 (6/7 metimai, 5 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naud. bal.), Mike‘as Tobey 18, Nemanja Nedovičius 13, Luka Mitrovičius 8, Marko Simonovičius 7.