Vasario 17-18 dienomis įvyko LR ledo jachtų taurės varžybos, kuriose dalyvauti registravosi 35 sportininkai. Šįmet taurės varžybos dėl saugumo vykdytos ant dviejų vandens telkinių – Ice-Blokart ir savadarbių (Open) ledrogių klasės startavo Rėkyvos ežere, Šiauliuose, o „Ice-Optimist“ ir DN klasių – ant Elektrėnų marių ledo.

Organizatoriams dėl didelę šilumą atnešusio ciklono šiemet teko nelengvas rebusas pasirinkti saugiai užšalusį ir atvirą vėjui vandens telkinį. Vis dėlto, atėjus stipriam atlydžiui, ledo storis šalyje mažėjo lėčiau nei prognozuota, o ir šiltų kritulių prieš pat varžybas iškrito nedaug. Kasdien prieš varžybas matuotas ledo storis plonėjo nežymiai, jo struktūra nekito.

Savaitgalį Rėkyvos ežere mažesniųjų ledo jachtų „Ice-Blokart“ sportininkai gaudė vėją raižydami 17-20 cm storio ledą, o didesniųjų – DN ledo jachtų vairininkai mėgavosi kietu ledu Elektrėnų mariose, kurio storis siekė 13-20 cm. Saugiu varžyboms yra laikomas 12 ir daugiau centimetrų storio ledas, kurio struktūra yra nepakitusi, arba tik neženkliai pradėjusi kisti. Stipriausias ledo tipas, kurio užtenka ir 10-ies centimetrų – taip vadinamas „juodasis ledas“ – tai skaidrus be oro burbuliukų ledas, su vientisa struktūra. Jis dažniausiai susiformuoja iškart po pirmųjų šalčių.

Rėkyvos ežero distancijoje šeštadienį prie starto linijos stojo 16 „Ice-Blokart“ monotipinių ir 3 savadarbių („Open“) klasės ledo jachtų vairininkai, o Elektrėnų mariose – 5 „Ice-Optimist“ ir 5 DN klasių ledrogininkai.

Pirmąją varžybų dieną pūtė vidutinis, apie 6 m/s stiprumo pietvakarių vėjas, gūsiuose pasiekdamas 9 m/s greitį. Ledrogininkams tai idealios sąlygos, leidusios pasiekti iki 90 per valandą greičius.

Buriuotojai varžėsi techniškoje priešvėjinėje-pavėjinėje distancijoje, kur rezultatą lemia ne tik maksimalus ledrogių greitis, tačiau ir ledrogių judėjimo kursas vėjo atžvilgiu, vėjo pasisukimų stebėsena ir taktiniai manevrai varžovų atžvilgiu.

Varžybos ant ledo tęsėsi iki pat vakaro ir sportininkams padovanojo puikias emocijas ir daug azarto kovojant dėl pozicijų. Visi sportininkai savo grupėse startavo po 4-6 kartus.

Sekmadienį, aprimus vėjui, kuris tesiekė 3-4 m/s, startai buvo duoti tik pačių greičiausiųjų – DN ledrogių klasės buriuotojams Elektrėnų mariose. Lenktynės prasidėjo netikėtu lyderio Antano Gerasimavičiaus (Elektrėnai) DN techniniu gedimu. Tuo pasinaudojo Rokas Petraška (Kaunas) laimėdamas važiavimą. Antrose sekmadienio lenktynėse kaunietis demonstravo susikaupimą ir gerą taktiką distancijoje ir darsyk finišavo pirmas.

Kas taps LR DN klasės ledo jachtų taurės savininku sprendėsi paskutinėse lenktynėse. Itin gerai startavęs A. Gerasimavičius išvystė didesnį greitį ir laimėjęs paskutinį važiavimą išplėšė pirmąją vietą. Antroji vieta atiteko R. Petraškai. Visus puikiu debiutu nustebimo Arijus Dambrauskas iš Sudervės – jis užėmė trečiąją vietą.

Jaunimo „Ice-Optimist“ ledo jachtų klasėje sėkmė lydėjo Mykolą Leipų – jis laimėjo trejas lenktynes iš ketverių. Augustė Žukauskaitė varžėsi lėkdama stabiliais greičiais ir iškovojo antrąją vietą, o Justinas Plerpa kantriai dirbo ir buvo apdovanotas bronza.

Monotipinių „Ice-Blokart“ ledo jachtų klasėje, ultra lengvasvorių grupėje laimėjęs beveik visas lenktynes nugalėtoju tapo Jonas Mažunavičius iš Šiaulių, jis nugalėjo atkakliąją Teresę Mizgirytę, kuri vieneriose lenktynėse varžėsi su viena plika plaštaka – jaunajai buriuotojai pirštinę nuplėšė burės virvę iškart po starto užgulęs stiprus vėjo gūsis. Trečiąją vietą užėmė Matas Jorudas iš Šiaulių.

Lengvasvorių kategorijoje nepavejama buvo Vėja Dumšaitė (Šiauliai), nugalėjusi varžybų antroje pusėje įsibėgėjusį Irmantą Skiauterę iš Biržų. Trečia vieta atiteko Mykolui Talandžiui iš Tytuvėnų.

„Performance“ vidutinio svorio kategorijoje laimėtoju tapo visas iškyrus vienerias lenktynes laimėjęs Rimvydas Mažunavičius iš Rėkyvos. Antrąją vietą iškovojo šiaulietis Titas Janulis, vieneriu tašku aplenkęs trečioje vietoje likusį Kęstutį Bereziną.

„Performance“ sunkiasvorių kategorijoje užtikrintai nugalėjo Matas Mizgiris (Nida), aplenkęs vietinį ledrogininką Aurimą Eiduką iš Rėkyvos. Trečiąją vietą užėmė tytuvėniškis Robertas Mosėjus.

Atviroje savadarbių klasėje triumfavo panevėžietis Alvydas Kasperiūnas, antroje vietoje palikęs Vytautą Talalą iš Panevėžio. Trečioji vieta atiteko Gediminui Baltušiui iš Kupiškio.

Artimiausią savaitgalį planuojamos jau matyt paskutinės šio sezono ledrogių varžybos – LR ledo jachtų čempionatas. Organizatoriai tikisi, kad dabar spaudžiantis šaltukas ledui sudarys palankias sąlygas išlikti saugiam ir buriuotojai dar turės galimybę susirungti.