• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
  A grupė Birželio 14 d., penktadienis
  GER SCO 22:00
  A grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  HUN SUI 16:00
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ESP CRO 19:00
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ITA ALB 22:00
  D grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  POL NED 16:00
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SLO DEN 19:00
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SRB ENG 22:00
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  ROU UKR 16:00
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  BEL SVK 19:00
  D grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  AUT FRA 22:00
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  TUR GEO 19:00
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  POR CZE 22:00
  B grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  CRO ALB 16:00
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  GER HUN 19:00
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  SCO SUI 22:00
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  SLO SRB 16:00
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  DEN ENG 19:00
  B grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  ESP ITA 22:00
  E grupė Birželio 21 d., penktadienis
  SVK UKR 16:00
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  POL AUT 19:00
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  NED FRA 22:00
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  GEO CZE 16:00
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  TUR POR 19:00
  E grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  BEL ROU 22:00
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SCO HUN 22:00
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SUI GER 22:00
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  ALB ESP 22:00
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  CRO ITA 22:00
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  FRA POL 19:00
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  NED AUT 19:00
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  DEN SRB 22:00
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  ENG SLO 22:00
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  UKR BEL 19:00
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  SVK ROU 19:00
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  GEO POR 22:00
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  CZE TUR 22:00
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro nugalėtoju ir naudingiausiu turnyro žaidėju tapęs Kasparas Jakučionis dar kartą priminė apie save plačiajai Lietuvos ir visos Europos krepšinio visuomenei.

34

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro nugalėtoju ir naudingiausiu turnyro žaidėju tapęs Kasparas Jakučionis dar kartą priminė apie save plačiajai Lietuvos ir visos Europos krepšinio visuomenei.

REKLAMA

Nuo 2021 m. „Barcelonos“ krepšinio akademijoje tobulėjančiam lietuviui tai buvo antrasis kartas iš eilės, kai jo į priekį vedama katalonų komanda laimi bilietą į finalinį Eurolygos jaunimo turnyro etapą. Perspektyviausias Senojo žemyno jaunimas savo santykius tradiciškai aiškinsis didžiojo Eurolygos finalo ketverto metu. Jis gegužės 24–26 d. vyks Berlyne (Vokietija).

Praėjusiais metais K. Jakučionio atstovaujama U18 „Barcelonos“ komanda titulo siekė Kaune. Nors trofėjaus katalonams iškovoti nepavyko, metais už varžovus jaunesnis K. Jakučionis pateko į simbolinį penketą.

Šiais metais vykusioje Eurolygos jaunimo turnyro atrankoje K. Jakučionis vidutiniškai per ketverias turnyro rungtynes žaidė po 24,5 minutės, rinko po 17 taškų, 7,5 atkovoto kamuolio, 6,2 rezultatyvaus perdavimo ir 29,2 naudingumo balo.

REKLAMA
REKLAMA

Artėja svarbūs sprendimai

Remiantis krepšinio specialistų vertinimais, šiemet „Barcelona“ turi konkurencingesnę sudėtį nei praėjusį sezoną ir kovoje dėl titulo gali mesti rimtą iššūkį „Real“ ir kitoms jaunimo krepšinio akademijoms.

REKLAMA

Katalonijos akademija turi griežtas taisykles – nepilnamečiai krepšininkai negali dalinti interviu nesulaukę akademijos leidimo, o jį gauti žiniasklaidos atstovams yra labai sudėtinga. Taip jaunus krepšininkus „Barcelona“ siekia apsaugoti nuo perdėto dėmesio ir nereikalingo spaudimo.

Vis tik TV3 žiniasklaidos grupei, kuri yra oficiali Eurolygos ir Ispanijos čempionato transliuotoja, pavyko pakalbinti ilgametį K. Jakučionio trenerį Arvydą Menkevičių ir jaunojo krepšininko tėtį Tomą Jakučionį.

REKLAMA
REKLAMA

Abu pašnekovai džiaugiasi Kasparo sėkme, tačiau neužbėga įvykiams už akių ir nėra linkę forsuoti lietuvio karjeros.

18-ąjį gimtadienį K. Jakučionis švęs jau labai greitai – gegužės 29 d. Ar tėtis Tomas kartu su šeima jau yra paruošęs dovaną ypatingo sūnaus gimtadienio proga?

„Žinote, mes dovanų nesureikšminame. Ne dovanose laimė. Svarbiausia – geras laikas kartu. Vaikai visko turi, ko jiems reikia. Galiu pasakyti, kad automobilio tikrai nedovanosime“, – su šypsena kalbėjo T. Jakučionis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pačią geriausią dovaną Kasparas savo pilnametystės proga gali įsiteikti sau pats.

K. Jakučionis ir „Barcelonos“ jaunimo akademija bendradarbiavimą pradėjo 2021 m. Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, „Barcelona“ itin pozityviai žiūri į lietuvio tobulėjimą ir yra linkusi išlaikyti krepšininką savo aplinkoje. 

Tai reiškia, kad krepšininkas jau artėjančią vasarą gali praverti pagrindinės vyrų komandos duris kaip pilnateisis jos narys arba būti skolinamas kitam klubui.

REKLAMA

Egzistuoja tikimybė, kad krepšininkas jau šį rudenį gali išvykti studijuoti ir žaisti krepšinį į Jungtinių Amerikos Valstijas (JAV). Pasak naujienų portalo tv3.lt šaltinių, K. Jakučionis jau dabar sulaukia geriausių NCAA universitetų dėmesio. Savo studijas Amerikoje krepšininkas galėtų pradėti tiek šį, tiek 2025 m. rugsėjį.

Be to, vilniečiu jau dabar domisi didžiųjų Europos krepšinio lygų klubai, tačiau prioritetas teikiamas „Barcelonai“.

REKLAMA

„Mes, kaip šeima, negalime nesidžiaugti tuo keliu, kuriuo dabar eina Kasparas. Esame laimingi, džiaugiamės ir didžiuojamės savo vaiku. Šiame gyvenimo etape jam tikrai sekasi ir rezultatai kalba už save. Tai yra jo didžiulių pastangų ir įdėto darbo įvertinimas“,– tv3.lt naujienų portalui kalbėjo krepšininko tėtis. 

 

Per pastaruosius metus dar labiau patobulėjo

Daugiau kaip dešimtmetį K. Jakučionis tobulėjo Sostinės krepšinio mokykloje (SKM). Ilgametis jo treneris A. Menkevičius, stebėjęs 194 cm ūgio įžaidėjo žaidimą Eurolygos jaunimo atrankoje, sakė:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiemet jis yra tikras komandos lyderis. Atsirado daugiau pačio vadovavimo komandos draugams, didesnis lyderio statusas. Kasparas labai suvyriškėjęs – padidinęs raumenų apimtis ir labai sustiprinęs viršutinę kūno dalį. Jo žaidimas, turint stipresnį kūną, tapo žymiai solidesnis. Jis dabar aikštėje gali padaryti daugiau dalykų. Pavyzdžiui, nebijo eiti į kontaktą, – auklėtinio žaidimą analizavo A. Menkevičius.

– Jo kojų darbas jau prieš metus buvo geras. Pastebėjau, kad šiais metais nubėgęs į greitą puolimą jis dažniau krauna kamuolį iš viršaus, pernai tiek dėjimų iš jo neteko matyti. Be to, jo veiksmuose matosi dar daugiau sportinio pykčio.“

REKLAMA

Netrukus treneris atskleidė, kas jį nustebino labiausiai:

„Mane labiausiai stebina, kad Kasparo statistika jaunimo Eurolygoje nelabai skiriasi nuo to, ką jis išdarinėjo „SKM Tigrų“ komandoje. Jis visada yra arti trigubo dublio, net ir perėjęs į aukštesnį  lygį – visada atkovoja daug kamuolių, atlieka labai daug rezultatyvių perdavimų ir, žinoma, pelno daug taškų.“

„Pamenu, kad man būdavo „bėdų“ su tuo, kad jis netgi per daug norėdavo į žaidimą įtraukti komandos draugus. Norėdavosi, kad jis pats turėtų daugiau to „žudiko instinkto“. „Barcelonoje“ šitą instinktą jis tikrai turi.“

REKLAMA

Šį sezoną K. Jakučionis debiutavo ir vyrų Eurolygoje. „Barcelonai“ pergalingose rungtynėse prieš „Žalgirį“, Kasparas ant „Palau Blaugrana“ arenos parketo praleido 1,34 min. ir pelnė pirmuosius taškus prestižiniame Senojo žemyno turnyre.  

„Man, kaip ir kiekvienam lietuviui, norėtųsi, kad Kasparas gautų daugiau tų minučių Eurolygoje. Bet yra treneriai, kurie viską mato iš arti ir priima, manau, geriausius sprendimus. Jis yra nukonkuravęs daug savo bendraamžių ar netgi už save vyresnių krepšininkų. Jis gauna galimybių pasitreniruoti su pagrindine vyrų komanda ir tai jau yra labai daug“, – išskirtiniame interviu naujienų portalui tv3.lt sakė ilgametis krepšininko treneris A. Menkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Kasparo tėtis Tomas, kalbėdamas apie sūnaus debiutą Eurolygoje, sakė:

„Tikrai neforsuojame įvykių. Yra organizacija, kuri turi savo „matematiką“ ir mes labai džiaugiamės gaunamais šansais. Visi juk suprantame, kad Kasparas dar nėra Eurolygos žaidėjas, dar per anksti, bet susiklostė situacija, kai dalis žaidėjų buvo traumuoti ir apsirgę. Kasparas savo minutes išnaudojo tikrai smagiai. Be abejo, tai prideda pasitikėjimo savimi ir motyvuoja dar labiau stengtis.“

REKLAMA

Lietuviai gins Europos čempionų vardus

Šią vasarą 2006 m. gimusi K. Jakučionio karta gins prieš dvejus metus iškovotą Europos čempionų titulą.

2022 m. vasarą Tomo Purlio vadovaujama Lietuvos rinktinė laimėjo U16 Europos čempionatą.

Lietuviai finale 77:68 įveikė Ispanijos bendraamžius, o Kasparas kovoje dėl trofėjaus buvo vienas naudingiausių krepšininkų – pelnė 15 taškų (3/6 trit.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius ir auksinį mačą baigė su 23 naudingumo balais.

REKLAMA

A.Menkevičius, kalbėdamas apie Lietuvos galimybės triumfuoti ir U18 čempionate, sakė:

„Visų pirma, Kasparui dar reikia sulaukti kvietimo į rinktinę. Bet man atrodo, kad kiekvienam lietuviui Lietuvos rinktinė yra šventas dalykas ir Kasparas – ne išimtis. Turnyras yra labai trumpas ir labai svarbu įgauti geriausią sportinę formą būtent jo metu. Jeigu tai pavyks padaryti, šansai yra dideli. Žinoma, bus labai sunku, nes konkurencija Europoje – didžiulė. Manau, visi rinktinėje būsiantys krepšininkai žino, kad į juos visi varžovai žiūrės dar pikčiau, nes čempionus visi žaidžia su dviguba energija.“

REKLAMA
REKLAMA

U18 Europos čempionatas liepos 27–rugpjūčio 4 d. vyks Tamperėje (Suomija). Paklaustas, ar Lietuvos rinktinėje, lyginant su 2022 m., galime išvysti naujų veidų, A. Menkevičius sakė:

„Tai nebus labai objektyvu, bet mano manymu, didžiausią pažangą yra padaręs Gantas Križanauskas (Gantas su Kasparu ilgus metus žaidė A. Menkevičiaus vadovaujamoje „SKM Tigrų“ komandoje, – autoriaus pastaba).

G. Križanauskas su Kristupu Grybu tada liko „pirmieji po brūkšnio.“ Manau, sportinis pyktis juos vedė į priekį – Gantas dabar yra Vilniaus „Ryto“ vyrų komandos narys. Retas kuris iš tuometinės U16 rinktinės dabar yra pasiekęs LKL lygį. Reikia perduoti linkėjimus rinktinės treneriams, kad atsirinktų ne geriausius žaidėjus, o geriausiai kartu žaidžiančius krepšininkus.“

Šiais metais U18 „EuroBasket“ čempionate bus kovojama ne tik dėl medalių, bet ir kelialapių į 2025 m. U19 pasaulio čempionatą.

Paklaustas, kada Kasparą treneris tikisi išvysti Lietuvos vyrų rinktinės stovyklose, A. Menkevičius atsakė:

„Lietuvos krepšinio federacija (LKF) daro gerą darbą, rodo dėmesį jaunimui, renka rezervinę rinktinę. Manau, nereikės ilgai laukti šios dienos.“

Europa ar NBA

Paprašytas patikslinti, kur mato K. Jakučionio, kaip profesionalaus krepšininko ateitį, SKM treneris sakė:

REKLAMA

„Kiekvienas turi savo kelią. Būčiau nieko prieš, jeigu Kasparas pravertų NBA duris (šypsosi). Visgi, manau, jis labiausiai sutvertas Europos krepšiniui. Jis puikiai vadovauja komandai, labai gerai žaidžia komandinį krepšinį, todėl turi visas sąlygas atsiskleisti Eurolygos ir nacionalinių rinktinių lygmenyje.“

„Akivaizdu, kad dabar jis jau išaugęs ketvirtos Ispanijos lygos marškinėlius ir visiems labai įdomu, kur šią vasarą pakryps jo karjera. Reikia tinkamai susidėlioti tuos laiptus ir pataikyti į optimalų lygį, kuriame jis galėtų toliau žaisti, tobulėti, o ne sėdėti ant suolo. Belieka palinkėti gero sprendimo ir rasti geriausią vietą tobulėjimui“, – užbaigė A. Menkevičius.   

Ar pats Kasparas turi svajonę žaisti NBA lygoje?

„Apie NBA mes su Kasparu niekada nesame kalbėję. Vis tik blogas kareivis, kuris nenori tapti generolu, – mintis dėstė tėtis Tomas. – Galbūt paslapčia jis, kaip vaikas, apie tai pasvajodavo. Praėjusiais metais „Adidas Next Generation“ dokumentikoje jis prasitarė, kad svajoja žaisti NBA. Jeigu viskas eis tinkame linkme, kažkur tolumoje, galbūt jis galės konkuruoti dėl tos vietos. Gynėjų grandyje NBA lygoje yra beprotiška konkurencija, bet jeigu būtų erdvė, kurioje Kasparas galėtų pasireikšti, tai būtų visiškas kosmosas. Nefantazuojame ir žiūrime į situaciją blaiviai.“

REKLAMA

Anksčiausiai NBA naujokų biržoje K. Jakučionis galėtų būti pašauktas 2025 m. birželį, o vėliausiai – 2028 m.

Jeigu krepšininkas nebūtų pašauktas NBA naujokų biržoje, kelią į stipriausią pasaulio krepšinio lygą K. Jakučionis galėtų skintis pro Europą ir į NBA patekti kaip laisvasis agentas.

Kol kas tai tik pasvarstymai, o artimiausia Kasparo ateitis – Eurolygos jaunimo finalinis turnyras Berlyne ir U18 Europos čempionatas Tamperėje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų