0
Apdovanojimų ceremonija (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kauno „Žalgirio“ rankose – pirmasis sezono trofėjus. Martino Schillerio auklėtiniai užtikrintai triumfavo Karaliaus Mindaugo taurėje.

Panevėžyje vykusiame finale žalgiriečiai 76:69 (19:8, 18:20, 21:13, 18:28) įveikė „Lietkabelį“. KMT turnyre „Žalgiris“ triumfavo antrus metus iš eilės.

Į pergalę finale kauniečius tempė Thomasas Walkupas, kuris per 32 minutes pelnė 17 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

KMT finalo ketverto naudingiausiu žaidėju išrinktas kitas žalgirietis – prancūzas Joffrey Lauvergne’as.

„Lietkabelis“ šiose rungtynėse nepirmavo nė karto ir jau pirmame kėlinyje „Žalgiris“ parodė, kad nėra nusiteikęs juokauti.

Kibi kauniečių gynyba per pirmą kėlinį privertė „Lietkabelį“ suklysti net 9 kartus ir per jį „Žalgiris“ susikrovė dviženklį pranašumą.

Žalgiriečiai kelis kartus bandė atitrūkti didesniu skirtumu, bet „Lietkabelis“ išliko rungtynėse iki pat trečio kėlinio vidurio.

Vis tik tada beveik penkių minučių atkarpą „Žalgiris“ laimėjo 11:2 ir atitrūko 58:41.

Paskutinio ketvirčio pradžioje „Žalgirio“ persvara pasiekė 20 taškų ribą ir nors „Lietkabeliui“ dar buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki vienženklio, bet atkurti intrigos nepavyko.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 18 (8 rez. perd.), Nigelas Hayesas 14, Joffrey Lauvergne‘as 11.

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 17, Gytis Masiulis 11, Gabrielius Maldūnas 10 (9 atk. kam.).