Kėdainiuose klydę LKL teisėjai – suspenduoti

Spalio 31 dieną Kėdainiuose vykusios LKL rungtynės tarp „Nevėžio“ ir „Juventus“ ekipų susilaukė daug atgarsio visuomenėje. Paskutinėmis susitikimo sekundėmis rungtynių arbitrai priėmė klaidingus sprendimus, kurie turėjo įtakos rungtynių baigčiai.

„Nevėžio“ legionierius S.Nimley iki mačo pabaigos likus 2,6 sekundės pataikė tolimą metimą, kuris persverė rezultatą aikštelės šeimininkų naudai – 83:81, tačiau rungtynių teisėjas prieš tai užfiksavo, jog gynėjas užmynė šoninę liniją.

Per minutės pertraukėlę rungtynių arbitrai pasinaudojo skubaus vaizdo pakartojimo peržiūros sistema ir priėmė sprendimą, jog gynėjas ant linijos neužmynė ir grąžino kamuolį aikštelės šeimininkams. Šie sėkmingos atakos surengti nesugebėjo ir pergalę iškovojo „Juventus“ ekipa.

Praėjus dviems dienoms po rungtynių ir atlikus tyrimą LKL teisėjų direktorius Tomas Rimkus priėmė sprendimą suspenduoti du rungtynėse dirbusius arbitrus.

Teisėją Saulių Paškevičių, kuris priėmė klaidingą sprendimą susitikimo pabaigoje ir tai galimai galėjo lemti rungtynių baigtį, suspenduoti vienam mėnesiui.

Teisėją Gintarą Vitkauską už skubios vaizdo pakartojimo peržiūros sistemos taisyklių procedūros pažeidimą suspenduoti dviems savaitėms.

„Nemalonu, kad visumoje gerai teisėjautose rungtynėse, lemtingu akordu tapo kelios teisėjų klaidos paskutinėmis sekundėmis. Vienu atveju pritrūko koncentracijos, kitu – buvo improvizuota, pasitelkiant skubaus vaizdo pakartojimo sistemą. Toliau aktyviai dirbsime su lygos teisėjų grupe, ruošiantis būsimoms rungtynėms, kad panašūs epizodai nepasikartotų“, – teigė lygos teisėjų direktorius Tomas Rimkus.