Lietuvos krepšinio rinktinė pasirengimą Londono olimpinių žaidynių atrankos turnyrui Venesueloje pradės gegužės 31 dieną Druskininkuose. Nacionalinės komandos strategas Kęstutis Kemzūra tikino, kad planuoja kviesti iki 17 kandidatų.

„Nenoriu užsiimti spekuliacijomis, bet optimalus skaičius bus iki 17 žaidėjų. Jį ketiname paskelbti balandžio mėnesį. Tiesa, ne visi jie tikriausiai galės atvykti į pirmąją stovyklą. Martynas Pocius su Madrido „Real“ veikiausiai keliaus iki Ispanijos čempionato finalo, kuris vyks birželio 15 dieną. Vis dėlto, didžioji dauguma atvyks pirmąją stovyklos Druskininkuose dieną ir tai džiugina“, – komentavo K. Kemzūra.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) specialioje konferencijoje trečiadienį pristatė pasiruošimo Londono olimpinių žaidynių atrankos turnyrui Venesueloje planą.

Nacionalinė komanda pasiruošimo stovyklą pradės gegužės 31 dieną Druskininkuose, o po savaitės kelsis į Palangą. Lietuvoje suplanuotos ir dvejos kontrolinės rungtynės – su Makedonijos ir Graikijos rinktinėmis. Antras pasirengimo etapas vyks už Atlanto – Hjustone.

REKLAMA

"Toks sprendimas priimtas, kad mūsų nepaveiktų adaptaciniai procesai. Hjustono laiko juosta šalia Venesuelos ir manome, kad šioje vietoje mums bus suteiktos pačios geriausios sąlygos“, – spaudos konferencijoje sakė Lietuvos komandos vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra.

Hjustone lietuviai sužais trejas arba ketverias kontrolines rungtynes, o varžovai bus Didžiosios Britanijos ir Rusijos rinktinės. Birželio 30 dieną lietuviai persikels į Karakasą, kur liepos 2–8 dienomis vyks olimpinės atrankos kovos.

Kęstutis Kemzūra (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio)Kęstutis Kemzūra (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio)

– Kokia jūsų šių metų rinktinės vizija?

– Branduolys bus išlaikytas. Jis eina nuo 2010 metų pasaulio čempionato Turkijoje. Pernai neturėjome poros svarbių žaidėjų, kurie buvo traumuoti – Jono Mačiulio ir Lino Kleizos. Jie dabar sėkmingai treniruojasi ir žaidžia. Be abejo, laukiame jų sugrįžtant, jie taip pat dega noru.

– Naujų veidų matote rinktinėje?

– Nenoriu kalbėti apie dvyliktuką. Kalbame apie penkioliktuką. Dar du žmonės gali būti įtraukti, nes ne visi gali laiku suspėti atvykti į pirmą stovyklą ar stovyklas Lietuvoje. Gali būti net 17 žaidėjų, daugiau plėstis nėra tikslinga taupant laiką. Tai bus trečias turnyras ir trečia vasara, kai esu su rinktine ir pažįstamas su žaidėjais. Kažkokių naujų galime ir pamatyti. Manau, kad vienas iš tokių bus Deividas Dulkys. Bus įdomu pažiūrėti, kaip jis atrodo tarp rinktinės žaidėjų.

– Retas rinktinės žaidėjas labai gerai žaidžia šį sezoną, daug traumų. Ar tai jums kelia nerimą?

– Belieka tik apgailestauti, kad taip susiklostė. Krepšininkų karjeroje būna geresnių ir prastesnių sezonų. Norisi, kad jie demonstruotų gerą žaidimą ir būtų psichologiškai stipresni. Nedaug laiko turėsime, bet reikės dirbti ir po sezono suteiksime vieną kitą laisvesnę dieną – reikia pamiršti sezoną ir lipdyti iš naujo pasitikėjimą individualų ir komandinį. Rinktinė – vėl nauja komanda, žaidėjų funkcijos ne visada būna tokios pat, kokios komandose. Vyrams rinktinė visuomet buvo kažkas ypatinga. Tai turėtų padėti tiems, kurie neturėjo gero sezono.

REKLAMA

– Situacija su įžaidėjais rinktinėje visuomet kėlė papildomų klausimų. Kaip bus šįmet?

– Pasakykite, kurį įžaidėją įtraukti. Rolandą Alijevą? Jis gali būti išplėstiniame sąraše. Jis geras žaidėjas, bet ar atitinka rinktinės lygį, galėtume diskutuoti. Jei daugiau apie šią problemą kalbėsime, ji netaps mažesnė. Neaišku, kaip seksis atsigauti po traumos Rimantui Kaukėnui – jis buvo vienas geriausių rinktinės žaidėjų Europos čempionate. neaišku, kas užims jo vietą. Tiesa, Renaldas Seibutis demonstruoja gerą žaidimą, D. Dulkys – naujas veidas. Tam ir yra pasirengimo stovyklos, kad tas silpnas vietas atrasti ir paslėpti.

– Vidurio puolėjo pozicija – ar Jonas Valančiūnas šį sezoną padarė pažangą?

– Jonui pradžia sezono buvo sunkoka. Strigo jo pasirodymas, mažai laiko gavo, apskritai jam sunkus periodas. Įsivaizduoju, kad jam daug dėmesio, daug patarėjų. Jaunam žmogui sunku atsirinkti tą teisingą kelią. Dabar jis surado savo ritmą ir žaidžia tikrai gerai. Jis sustiprėjo ir padės dar daugiau nei praėjusią vasarą.

2012 metų Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pasirengimo olimpinėms žaidynėms planas

TRENIRUOČIŲ STOVYKLOS

Gegužės 30 – birželio 5 d. – Druskininkai (viešbutis „Druskininkai“)

Birželio 6–16 d. – Palanga (viešbutis „Vanagupė“)

Birželio 20–29 d. – Hjustonas (viešbutis „Double tree Suites by Hilton“)

Liepos 13–18 – Palanga (viešbutis „Vanagupė“)

Liepos 19–27 – Lietuva

KONTROLINĖS RUNGTYNĖS

Birželio 16 diena, Klaipėdos „Švyturio“ arena

17.00 LietuvaMakedonija

Birželio 17 diena, Kauno „Žalgirio“ arena

19.30 LietuvaGraikija

Birželio 23 diena, Hjustono universiteto arena

21.30 LietuvaDidžioji Britanija

Birželio 27 diena, Hjustono universiteto arena

17.30 LietuvaRusija

Birželio 29 diena, Hjustono universiteto arena

18.00 LietuvaDidžioji Britanija

TAIP PAT SKAITYKITE:

„Samsung Electronics Baltics“ toliau rems Lietuvos krepšinio federaciją

Lietuvos krepšinio 90-mečiui – šventinių renginių maratonas


Rašyti komentarą...
p
ptksš
2012-03-28 13:48:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su senu branduoliu... Vadinasi, į olimpiadą nepateksim.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų