Jonas Kazlauskas ruošia vietą V. Kariniauskui olimpinėse žaidynėse?

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė suklupo pirmą kartą per aštuonerias kontrolines rungtynes prieš artėjančias Rio de Žaneiro Olimpines Žaidynes. Tačiau pralaimėjimas Argentinai 85:86 net gali būti labiau naudingas nei žalingas – kad mūsiškiai neužmigtų ant laurų ir nepradėtų per daug gerai galvoti apie save.

Jei antroje mačo dalyje būtų ilgiau žaidę Jonas Valančiūnas, Mantas Kalnietis, mūsų šalies komanda tikriausiai būtų šventųsi pergalę. Tačiau Jonui Kazlauskui svarbiausia buvo neatskleisti varžovams visų kortų, patausoti lyderius ir išbandyti įvairius derinius. Šioje dvikovoje sąmoningai nebuvo maitinamas kamuoliais Jonas Valančiūnas.

Ir argentiniečiai tyčia nedemonstravo viso savo potencialo. Vis dėlto, manau, kad olimpiadoje lietuviai turėtų užtikrintai įveikti šią rinktinę, kuri yra parankus oponentas J. Kazlausko auklėtiniams. Tik reikės žaisti kur kas greičiau, išnaudoti J. Valančiūną, ir neabejoju, kad varžovai palūš. Juk Argentinos komandoje beveik visi pagrindiniai žaidėjai – jau „senukai“: Luisui Scolai ir Andresui Nocioni – 36-eri, Emanueliui Ginobili – net 39-eri, tris sezonus nežaidusiam Carlosui Delfino – greitai 34-eri.

REKLAMA

Nors rungtynės Buenos Airėse toli gražu nebuvo „gyvenk arba mirk“, jos atskleidė keletą Lietuvos ekipos trūkumų. Abejoju statistiką rašiusių asmenų profesionalumu. Jie suskaičiavo, kad šeimininkai perėmė 19 kamuolių, o svečiai – tik vieną! Protokolo rašytojai užfiksavo net 30 lietuvių klaidų, o šeimininkų vos – 5!

Argentiniečiai tikrai padarė kiek daugiau klaidų, o mūsiškiai – truputį mažiau. Vis dėlto tai šiek tiek neramina. Argentinos rinktinės mažyliai Facundo Campazzo ir Nicolas Laprovittola nuolat prisiklijuodavo prie mūsų įžaidėjų toli nuo tritaškio linijos. Tai vertė klysti mūsų gynėjus ir išderindavo lietuvių puolimą. Po svečių klaidų Argentinos krepšininkai surinko net apie 30 taškų. Krito į aks per aukštas Vaido Karniausko ir Manto Kalniečio driblingas. Tiesa, šį žaidimo elementą ištaisyti yra be galo sudėtinga. Galbūt Lietuvos krepšininkus neigiamai veikė ir aklimatizacija. Jie „pramiegojo“ beveik visą pirmąjį kėlinį.

Šįkart mūsų rinktinė žaidė labai statiškai. Greitojo puolimo metu lietuviai nepelnė nė vieno taško, o oponentai – apie 20! Kita vertus, galbūt buvo toks J. Kazlausko nurodymas – labiau šflifuoti derinius poziciniame puolime. Lietuvos ekipa nuolat tobulino derinį „Flex“, kuris turi įvairių užbaigimo variantų. Tai toks derinys, kai antrosios linijos žaidėjas bėga į priešingą pusę statyti užtvaros ant „ūselio“ stovinčiam krepšininkui. Šios kombinacijos metu vyksta nuolatinis visų žaidėjų judėjimas be kamuolio su daug užtvarų, dažnai be pikenrolo (derinio dviese prieš du). Vakarykštėse rungtynėse tas derinys ne visada duodavo vaisių.

Kita problemėlė – prastas tritaškių pataikymas. Tik Jonas Mačiulis iš toli atakavo solidžiai (3/7). Visi kiti, kurie metė iš tolimų distancijų, šaudė pro šalį.


Rašyti komentarą...
f
fanas
2016-07-28 15:19:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir man pasirode kad Karniauskas stumiamas i galutini 12-tuka
Atsakyti
0

E
Eizgynas
2016-07-28 15:51:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Girdžiūno atkabinimas- ryški ir nedovanotina Kazlo klaida...
Atsakyti
-1

d
dee
2016-07-29 14:00:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
kariniauskas šiandien už Adą geresnis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų