Kauno „Žalgiris“ (0/7) neturėjo jokių vilčių prieš buksuojančius Eurolygos čempionus Stambulo „Anadolu Efes“ (2/5) krepšininkus ir toliau lieka be pergalių šiame sezone.

Košmariškas Jure Zdovco auklėtinių vakaras Turkijoje baigėsi didžiausiu sezono pralaimėjimu – 60:94 (17:24, 12:20, 17:25, 14:25).

Šis pralaimėjimas atnešė du nemalonius įrašus „Žalgirio“ metraštyje – Kauno klubas tapo blogiausiai sezoną pradėjusia komanda naujo formato Eurolygos istorijoje.

Nuo 2016 m., kai Eurolyga pakeitė formatą į dabartinį, blogiausiai sezoną buvo pradėjusi Podgoricos „Budučnost“, 2018-2019 m. pralaimėjusi pirmas šešerias rungtynes.

Kartu „Žalgiris“ pakartojo prasčiausią klubo startą Eurolygoje per visą turnyro istoriją – septyniais pralaimėjimais Lietuvos flagmanas buvo startavęs ir 2008 m.

Šią niūrą atkarpą dar kartą nutraukti „Žalgiris“ bandys kitą savaitę, kai namie priims Berlyno ALBA (2/5).

„Anadolu Efes“ iki šių rungtynių per rungtynes vidutiniškai rinko tik po 74 taškus, tačiau prieš neegzistavusią „Žalgirio“ gynybą šį vidurkį gerokai pasikėlė.

Tai, kad vakaras Stambule nieko gero nežada, nepaisant to, kad buvo žaidžiama prieš buksuojančius „Anadolu Efes“ krepšininkus, parodė jau mačo pradžia.

Pirmo kėlinio viduryje greitus aštuonis taškus be atsako pelnę „Anadolu Efes“ netruko susikrauti dviženklį pranašumą, o vienintelis žalgirietis, bandęs gelbėti skęstantį laivą ir garbę buvo Artūras Milaknis, smeigęs tris tritaškius.

Vis tik veterano magija ilgai nesitęsė, o jau antrame kėlinyje čempionai atitrūko 16 taškų pranašumu.

Vaizdas nesikeitė ir po pertraukos – „Anadolu Efes“ toliau be jokio vargo kūrėsi progas metimams ir ėmė triuškinti „Žalgirį“ didesniu nei 20 taškų skirtumu.

„Žalgiris“ kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 27:39 ir tragiškai atakova krepšį – 13/33 dvitaškių (39,4 proc.), 9/33 tritaškių (27,3 proc.).

Šiame mače „Žalgiriui“ nepadės Emmanuelis Mudiay ir Joffrey Lauvergne’as.

„Anadolu Efes“: Tiboras Pleissas 7, Filipas Petruševas 14, Vasilje Micičius ir Krunoslavas Simonas po 11, Elijahas Bryantas 10.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis ir Lukas Lekavičius po 14, Tyleris Cavanaugh ir Paulius Jankūnas po 9, Joshas Nebo 8, Nielsas Giffey, Mantas Kalnietis ir Marekas Blaževičius po 2, Janis Strelniekas, Karolis Lukošiūnas ir Edgaras Ulanovas po 0.