Jėgos aitvarų pasaulio čempionai: nuo Lietuvos iki Pietų Afrikos Respublikos

Žmogaus galimybės beribės, kai jis užsiima tokia veikla, kuria nuoširdžiai mėgaujasi. Svarbiausia atrasti, kas gyvenimui suteikia tą fantastišką pilnatvės jausmą ir priverčia širdį plakti sparčiau. Jėgos aitvarų profesionalai – Gabrielė Pioraitė, Maarten Haeger ir Mike McDonald vieningai tvirtina atradę savo laimės raktą. Jų gyvenimo aistra – kaitavimas.

9

M. Haeger: „Tai – nuostabiausias sportas pasaulyje“

M. Haeger iš Olandijos yra aukščiausio pasaulyje šuolio su jėgos aitvaru savininkas. Jo šuolis siekė 34,8 m. Maarten pasakoja pradėjęs kaituoti prieš šešerius metus, būdamas 14 m. „Visą vaikystę žaisdavau su mažu aitvaru paplūdimyje, iki kol mano tėtis nepradėjo kaituoti. Žinoma, iš karto pradėjau ir aš! Tai – nuostabiausias sportas pasaulyje, ypač kai ateina audros. Tas jausmas, kai pašoki į 30 metrų aukštį ar padarai megaloop'ą ir kelias sekundes krenti laisvu kritimu, sukelia priklausomybę. Aš taip pat dievinu tas šiltas, lengvo brizo dienas, kai galiu plaukioti tik su šortais. Kaitavimas – tai mano didžiausia aistra!“

REKLAMA

M. McDonald nepataria kaitavimo mokytis patiems

M. McDonald (Pietų Afrikos Respublika) priklauso antra vieta šuolių lentelėje – 34,1 m. Jis taip pat yra buvęs pasaulio rekordininkas. Mike susižavėjo kaitavimu pamatęs savo bičiulio Kyle nuotraukas nuostabiame mėlyname vandenyje. „Buvau užkietėjęs banglentininkas, bet galų gale šios nuotraukos privertė mane susimąstyti, apie ką yra visas tas šurmulys. Taigi nusipirkau iš savo draugo senus aitvarus ir pradėjau mokytis pats vienas (nedarykite šito!!!), nes negalėjau sau leisti pamokų. Dabar gyvenu dėl aitvarų ir didelių šuolių. Man pavyko susikurti karjerą iš kaitavimo, tad dabar galiu daryti tai, kas man patinka kiekvieną dieną. Argi gyvenimas ne nuostabus?!“

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jėgos aitvarų pasaulio čempionai: nuo Lietuvos iki Pietų Afrikos Respublikos

Pasaulio rekordininkė – lietuvė

Moteris, kurios dėka, Lietuvos vėliava pradėjo plevėsuoti kaitavimo čempionatuose – Gabrielė Pioraitė. Ji yra aukščiausio pasaulio šuolio savininkė moterų kategorijoje. Pernai Keiptaune kaitavimo mokyklai vadovaujanti Gabrielė su jėgos aitvaru iššoko 23,6 metro!

Kaituoti Gabrielė išmoko Lietuvoje. Ji sako, kad Svencelėje turime išties puikias sąlygas mokytis: „Čia yra lygus vandens paviršius, gėlas vanduo ir visur galime siekti dugną, kas leidžia mokiniams greitai tobulėti. Pati išmokau kaituoti Svencelėje, tad galiu užtikrinti, kad tai – geriausia vieta startui“.

Ne visos kaitavimo vietos vienodai geros

Pasaulyje yra daugybė vietų, kur galima kaituoti, tačiau vienos yra geresnės už kitas. G. Pioraitė pasakoja, kad „spotai“ (kaitavimo vietos) yra vertinami pagal tai, kaip dažnai pučia vėjas, kokio jis stiprumo, ar jis stabilus ar gūsiuotas, kokia jo kryptis. Taip pat svarbu žinoti, ar toje vietoje nėra akmenų ar kitų kliūčių, kurios gali būti pavojingos. Gabrielė geriausia pasaulyje vieta kaitavimui laiko Keiptauną Pietų Afrikos Respublikoje. „Ten pučia stipriausi vėjai ir susidaro milžiniškos bangos. Taip pat rekomenduočiau kaitavimą Vietname – Phan Rang, Tarifoje, Brazilijoje ar Egipte“, – pataria jėgos aitvarų profesionalė.

REKLAMA

Apie jėgos aitvarus

Jėgos aitvarai – sparčiai visame pasaulyje populiarėjanti ekstremali vandens sporto šaka, kai sportininkas plaukdamas banglente kaip varomąją jėgą naudoja aitvarą. Ši sporto šaka apjungia burlenčių, banglenčių, vandenlenčių, snieglenčių ir parasparnių sportą bei gimnastiką.

Į Lietuvą šis sportas atkeliavo 2000 m., čia skaičiuojama apie 7000 jėgos aitvarų mėgėjų, kurie dažniausiai „gaudo vėją“ prie Kuršių marių įsikūrusioje Svencelėje.

Kaitavimas Lietuvoje:

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų