• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po ketvirtadienį vykusių Europos futbolo čempionato rungtynių, kurios pasibaigė Ispanijos pergale minimaliu skirtumu 1:0 prieš Italiją, pastarosios komandos treneris Luciano Spalletti buvo atviras.

REKLAMA

Treneris pripažino, kad jo auklėtiniai nežaidė gerai, o varžovai galėjo laimėti kur kas didesniu skirtumu.

„Jie sukėlė mums daugiau problemų nei rodo rezultatas ir mes negalime dėl to apsigauti“, – sakė treneris.

Ši dvikova buvo įvardinama kaip pirmosios EURO 2024 „sunkiasvorių“ rungtynės, tačiau L.Spalletti teigė, kad kokybės skirtumas buvo didžiulis.

„Aštrumo ir šviežumo požiūriu praraja buvo per didelė.„Mes niekada nebuvome žaidime“, – pridūrė jis.

Ispanijos spaudimas privertė Italiją kone gintis visas 90 minučių, tačiau italai galiausiai praleido įvartį, kai Riccardo Calafioro nukreipė kamuolį į savuosius vartus.

REKLAMA
REKLAMA

Rezultatas būtų dar didesnis, jeigu ne Italijos rinktinės vartininkas Gianluigi Donnarumma, kuris ne kartą gelbėjo komandą nuo pavojingų ispanų išpuolių.

REKLAMA

„Esame pikti, – po rungtynių sakė G.Donnarumma. – Pasinaudokime tuo, kad motyvuotume save kitoms rungtynėms, nes mūsų likimas vis dar yra mūsų rankose“.

Prakalbo apie italų žaidimo stilių

L.Spalletti bando pakeisti Italijos žaidimo stilių, ragindamas savo žaidėjus labiau kontroliuoti rungtynes ir dominuoti valdant kamuolį, o ne pasikliauti gynybine jėga, kuri daugelį metų buvo būdinga geriausioms Italijos komandoms.

Visgi to jis nėra pasirengęs atsisakyti.

„Visi norėtų kopijuoti Ispaniją. Jie ilgiausiai žaidė geriausią futbolą. Turiu priversti savo žaidėjus suprasti, kokios svarbios šios rungtynės, nes jeigu tiesiog būsi giliai savo pusėje, tai taps labai sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA

Reikia iš pagrindų pakeisti komandos koncepciją ir mentalitetą, o ne tiesiog persekioti kamuolį ir jį atiduoti varžovams. Aš nenoriu taip žaisti. Nežinau, kaip tam reikėtų treniruoti ir kaip tai daryti. Esu mažiausiai tam tinkamas žmogus, todėl turime žaisti su kamuoliu ir išlaikyti jo valdymą. Reikia paimti rungtynes į savo rankas, tai vienintelis būdas“, – sakė L.Spalletti.

L.Spalletti pripažino, kad greičiausiai žaidėjams reikėjo suteikti daugiau poilsio po to, kai prieš penkias dienas jie 2:1 nugalėjo Albaniją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galbūt reikėjo jiems duoti daugiau poilsio. Davėme jiems pusantros dienos ir pažiūrėję į GPS duomenis manėme, kad tai buvo teisingas sprendimas, bet atotrūkis buvo per didelis. Buvome nuolat įsitempę ir niekaip negalėjome išspausti maksimumo iš varžovų spragų“, – teigė treneris.

Italija, norėdama užsitikrinti kelialapį į atkrintamąsias, pirmadienį turi išvengti pralaimėjimo Kroatijai.

„Kai kojos neveikia, charakteris ir asmenybė neturi jokios reikšmės“, – pridūrė treneris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų