28
Rungtynių Vilniaus „Žalgiris“ – Bratislavos „Slovan“ momentas (nuotr. Elvio Žaldario)

Vilniaus „Žalgiris“ ir toliau kuria istoriją. Negana to, kad sostinės futbolininkai debiutavo Konferencijų lygos etape, bet vilniečiai 0:0 (0:0) sužaidė su Slovakijos čempionais Bratislavos „Slovan“ ir pelnė istorinį tašką Europos klubiniame futbole, Konferencijų lygoje.

28

Mūsiškiai šį mačą pradėjo gan sunkiai – „Slovan“ pirmoje pirmojo kėlinio dalyje ne kartą tolimais šūviais bandė atakuoti „Žalgirio“ vartus, tačiau sostinės ekipai šiaip ne taip pavyko išlikti nepraleidus įvarčio.

Antroje pirmojo kėlinio dalyje lietuviai perėmė iniciatyvą – mūsiškiai turėjo ne vieną gerą progą, kuri potencialiai galėjo užsibaigti įvarčiu, tačiau „Žalgiriui“ taip pat įmušti nepavyko ir po pirmųjų 45 žaidimo minučių abi ekipos į ilgąją pertrauką ėjo žinodamos, kad rezultatas yra lygus 0:0.

Antrojo kėlinio pradžioje Vilniaus „Žalgiris“ turėjo idealią progą, kurioje vėlgi – pritrūko sėkmės.

Po kelių minučių prie mūsiškių vartų buvo „Slovan“, kurie taip pat nepasinaudojo kone idealiomis progomis.

62-ąją minutę Francis Kyemereh turėjo kelias progas antrajame kėlinyje, kur kamuolys buvo įžaistas kone puikiai, tačiau F. Kyemereh pritrūko elementaraus tikslumo.

Be to, verta paminėti, kad „Žalgirį“ šiame kėlinyje ne kartą gelbėjo Edvinas Gertmonas, kuris praktiškai beviltiškose situacijose išsaugojo sostinės ekipos vartus sausais.

Likusioje antrojo kėlinio dalyje Lietuvos sostinės futbolininkai turėjo vieną solidžią progą įmušti įvartį, tačiau tuomet buvo sušvilpta pražanga puolime ir įvarčio „Žalgiriui“ įmušti nepavyko.

Per pridėtą rungtynių laiką E. Gertmonas ir toliau dirbo it tikras didvyris ir apgynė vartus nuo kelių gerų Bratislavos ekipos progų ir mačas baigėsi lygiosiomis. Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo istorinį tašką klubiniame Europos futbole UEFA Konferencijų lygoje.

Rungtynių eiga:

Antras kėlinys:

90+5 min.: Chaosas prie Lietuvos sostinės ekipos vartų. Visgi viską užgęsinti pavyksta gera gynybos ir vartininko darbo kombinacija.

87 min.: Kampinis, kurio visgi „Žalgiriui“ išnaudoti nepavyko. Vis dar lygu. Vilniečiai artėja prie pirmojo taško Konferencijų lygoje.

80 min.: Skausmingas epizodas. Edvinas Gertmonas susidūrė su komandos draugu ir kurį laiką abu žalgiriečiai gulėjo ant žemės, tačiau po poros minučių abu futbolininkai tęsė rungtynes.

74 min.: Vilniečiai turėjo progą kontratakuoti, bet mūsiškiai prasižengė puolime ir jiems tenka grįžti atgal į gynybą.

62 min.: Kamuolys juda puikiai. Lietuviai turėjo dar vieną progą įmušti įvartį į Slovakijos čempionų vartus, tačiau smūgis ne itin buvo tikslus ir rezultatas vis dar 0:0.

53 min.: STATYKIME EDVINUI GERTMONUI PAMINKLĄ. Vartininkas eilinį kartą saugo vilniečių vartus nuo puikių varžovų šansų. Didžiausi aplodismentai Gertmonui, kuris demonstruoja savo puikų darbą ir aukštą meistriškumą.

51 min.: F. Kyemereh!!! Dar vienas bandymas. Labai arti tikslo, tačiau įvarčio įmušti nepavyko.

50 min.: EDVINAS GERTMONAS. NEĮTIKĖTINA. Su viršutine kojos dalimi vartininkas artėmė varžovo smūgį ir išsaugojo Vilniaus komandos vartus sausus.

46 min.: KOKIA PROGAAAAAAAAAAAAAAAA! Vilniaus „Žalgiris“ puikiai sužaidė puolime ir turėjo pranašumą prieš varžovus, tačiau geriausios rungtynių progos mūsiškiams išnaudoti nepavyko...

Pirmas kėlinys:

45 min.: F. Kyeremeh taip pat turėjo progą mušti įvartį, tačiau „Žalgirio“ žaidėjui pasižymėti nepavyko.

Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 0:0. Tai yra labai geras rezultatas vilniečiams, kadangi mūsiškiai labai prastai pradėjo rungtynes, tačiau antrąją kėlinio dalį sužaidė itin gerai, kas nuteika optimistiškai antrai mačo daliai.

42 min. : F. Ourega!!! Futbolininkas bandė mušti įvartį į tolimąjį dešinį kampą, tačiau sostinės futbolininkui įmušti įvarčio nepavyko. Kitoje atakoje Mamičius bandė savo šansus, tačiau dar viena pakankamai gera proga nebuvo išnaudota.

39 min.: Pastarosios trys minutės pakankamai sunkokos. Slovakai turėjo bent kelias progas smūgiuoti iš toli. Vilniečiams reikėtų spręsti šią problemą – tolimus smūgius.

36 min.: Vilniaus „Žalgiris“ antroje pirmojo kėlinio pusėje atrodo kur kas geriau. Mūsiškiai turi pusprogių, kurių dar neišnaudoja, tačiau džiugu tai, kad vilniečiai sugeba pereiti į varžovų aikštelės pusę ir turi šansų atakuoti jų vartus.

27 min.: Labai geras šansas, bet Fabienas Ourega nepataikė į vartus... Vilniaus ekipa po truputį atsigauna!

22 min.: Žalgiriečiai turėjo šansą įmušti įvartį, bet Mathiasas Oewusi nespėjo prie kamuolio ir teko grįžti į gynybą be įvarčio.

15 min.: Kol kas pirmosios penkiolika minučių nieko gero nežada. Mūsiškiai labai sunkiai įžaidinėja kamuolį ir praktiškai visada leidžią laiką gynyboje.

9 min.: Dar kartą pavojus prie vilniečių vartų. Šįkart mūsiškiams nusišypsojo laimė. Varžovo smūgis praskriejo pro vartus.

6 min.: Ojojoj! Slovakijos ekipa atliko tolimą perdavimą, po kurio buvo bandymas smūgiuoti iš galvos, tačiau jei įvartis ir būtų įmuštas, jis nebūtų buvęs įskaitytas, kadangi teisėjai fiksavo nuošalę.

5 min.: Slovakai nebijo leisti tolimų šūvių, tačiau pirmąjį smūgį gerai atremia Edvinas Gertmonas.

3 min.: Kosmiškas greitis! Slovakai turėjo dvi progas kontratakuoti, o mūsiškiai nepasinaudojo standartine situacija prie varžovų vartų, po kurios kaip ir minėta, varžovai bėgo į kontrišpuolį.

1 min.: Rungtynės prasidėjo!!! Sėkmės „Žalgiriui“!