Lietuvos vyrų fubolo rinktinė patyrė skaudžią nesėkmę draugiškose rungtynėse. Valdo Urbono auklėtiniai Kosove net 0:4 nusileido vietos rinktinei.

Tai buvo pirmasis rinktinių tarpusavio mūšis šalių istorijoje.

Mačo pradžioje ir lietuviai bandė kelis sykius pavojingai atakuoti varžovų vartus, bet Kosovas buvo kur kas grėsmingesnis.

Fiodoras Černychas pradžioje pavojingai smūgiavo į varžovų vartus, bet 27 min. Kosovui pavyko išsiveržit į priekį, kai įbėgęs į baudos aikštelę Arberas Zeneli gana nesunkiai suklaidino gynėją ir užtikrintai pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Vykintas Slivka kėlinio pabaigoje turėjo idealią progą išlyginti rezultatą, bet iššokęs vienas prieš vartininką į vartus nepataikė.

Po pertraukos Kosovas atakavo grėsmingai ir pasižymėjo dar trimis įvarčiais.

Iš pradžių Vedatas Muriqi tiksliai smūgiavo galva, o 71-ąją minutę kamuolys rikošetu nuo lietuvių gynėju atšoko puikioje situacijoje ir A. Zeneli vėl smūgiavo nepalikdamas šansų vartininkui.

Galiausiai puikiu smūgiu Kosovo triuškinamą pergalę įtvirtino Besaras Halimi, 79 min. prasiveržęs pro tris lietuvius, kurie nesugebėjo apsiginti.

Kosovas dar turėjo vieną puikų šansą, bet finalinis teisėjo švilpukas paskelbė jų pergalę 4:0.

Lietuvos rinktinės kovo 28 ir 31 dienomis dabar laukia pasaulio čempionato atrankos mačai su Šveicarija ir Italija.

🇱🇹⚽️Skaudus pralaimėjimas Kosove. 💛💚❤️ #jusupalaikymasmusukova

Posted by Lietuvos futbolas on 2021 m. kovo 24 d., trečiadienis

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinysKosovas 4:0 Lietuva (1:0, 3:0)

90 min. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė užtikrintą Kosovo rinktinęs pergalę rezultatu 4:0.

79 min. Per lengvai. B.Halimi kaip pro stovinčius prabėgo pro tris lietuvius ir puikiu smūgiu pelnė dar vieną Kosov įvartį.

73 min. Deimantas Petravičius ir Karolis Laukžemis po keitimų pasirodo aikštėje.

71 min. Dar vienas A. Zeneli įvartis. Kamuolys rikošetu nuo lietuvių gynėju atšoko puikioje situacijoje ir puolėjas tiksliai smūgiavo į vartus.

63 min. Ech... gražus Vedato Muriqi smūgis galva ir Kosovas pirmauja jau 2:0.

54 min. Gera proga Lietuvai, bet... T. Eliošius netikslus ir išvaistytas geras šansas.

48 min. Po keitimų į aikštę žengė Domantas Šimkus ir Tautvydas Eliošius.

Pirmas kėlinys: Kosovas 1:0 Lietuva

44 min. Vykintas Slivka iššoko vienas prieš vartininką, bet nepataikė net į vartų stačiakampį. Ajajaj, kokia proga..

35 min. Dar vienas pavojingas Kosovo smūgis, bet šįkart lietuvius gelbėja T. Švedkauskas.

27 min. Deja... Kosovas išsiveržė į priekį. Įbėgęs į baudos aikštelę Arberas Zeneli gana nesunkiai suklaidino gynėją ir užtikrintai pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

16 min. Fiodoras Černychas atsidūrė dėkingoje situacijoje, tačiau šiek tiek slystelėjo ir iš dėkingos situacijos nepavyko atlikti nei smūgio, nei perdavimo.

7 min. Milotas Rashica tuoj pat atsakė smūgiu galva, bet, laimei, jis nebuvo itin stiprus ir Tomas Švedkauskas kamuolį saugiai sugavo savo rankose.

5 min. Arvydas Novikovas ties 13 metrų žyma pavojingai smūgiavo į vartus, bet pirmą smūgį atlaikė gynėjai, o antru bandymu sėkmingai sužaidė Kosovo vartininkas.