Šeštadienį Tokijuje prasidėjo olimpinis teniso turnyras. Nors iš jo pasitraukė nemažai garsių žaidėjų, dalis teniso žvaigždžių visgi atvyko į Japoniją.

Geriausias planetos tenisininkas serbas Novakas Djokovičius (ATP-1) pirmajame rate 6:2, 6:2 pamokė Bolivijos tenisininką Hugo Dellieną (ATP-139). Serbas viso mačo metu neturėjo didesnių problemų, realizavo 6 iš 10 „break pointų“, o H. Dellienas varžovo padavimų metu neturėjo jokių vilčių. Neįtikėtina, bet N.Djokovičius antraisiais padavimais laimėjo 100 proc. įžaistų kamuoliukų (14 iš 14).

N. Djokovičius šiemet turi galimybę padaryti tai, ko teniso pasaulis dar niekada nematė – užfiksuoti „Golden Slam“ pasiekimą vyrų vienetų varžybose. Tam, kad tenisininkas pasiektų „Golden Slam“, jis turi tais pačiais metais laimėti visus 4 „Didžiojo kirčio“ turnyrus bei olimpiadą. N.Djokovičius šiemet jau laimėjo „Australian Open“, „Roland Garros“ ir Vimbldoną. Jam dar liko laimėti olimpiadą bei „US Open“ ir jis įsirašys į istoriją.

Kitas olimpiados favoritas rusas Daniilas Medvedevas (ATP-2) startavo pergale 6:4, 7:6 (10:8) prieš Kazachstano atstovą Aleksandrą Bubliką (ATP-39).

Moterų vienetuose lenkė Iga Swiatek (WTA-8) 6:2, 6:2 pranoko vokietę Moną Barthel (WTA-210), o dviguba „Roland Garros“ čempionė čekė Barbora Krejčikova (WTA-11) 5:2 nugalėjo mačo nebaigusią kazachę Zariną Dijas (WTA-99). Jau po pirmojo rato turnyras baigėsi estei Anett Kontaveit (WTA-28), 5:7, 2:6 pralaimėjusiai graikei Mariai Sakkari (WTA-19).