Anglijoje įvykusiame 13-ajame Europos moterų futbolo čempionate – turnyro šeimininkių triumfas. Anglės sekmadienį Londono „Wembley“ stadione įvykusiame finale po pratęsimo 2:1 (0:0) dramatiškoje kovoje įveikė Vokietijos moterų vienuolikę, kuri Europos moterų futbolo čempionatą laimėjusi buvo net 8 kartus, o šiandien triumfavusios anglės pirmą kartą tapo Europos čempionėmis.

Rungtynių pradžioje Vokietijos moterų futbolo rinktinės trenerių štabas, žaidėjai ir galop sirgaliai turėjo sunerimti. Per apšilimą raumens traumą patyrė Alexandra Popp, kuri yra fundamentaliai svarbi Vokietijos komandai. Nepaisant gero žaidimo – A. Popp yra ir komandos kapitonė.

Iki pat finalo A. Popp ir Anglijos lyderė Beth Mead buvo rezultatyviausios Europos čempionato žaidėjos – abi futbolininkės iki finalo buvo pelniusios po 6 įvarčius.

Pirmajame rungtynių kėlinyje rungtynių eigą labiau kontroliavo anglės, kurios buvo susikūrusios ne vieną progą atakuoti varžovių vartus. Visgi tos pačios vokietės nebuvo žiūrovės. Jos taip pat buvo surengusios kelias pavojingas atakas ir neleido anglėms jaustis saugiai.

Po ilgosios pertraukos Vokietijos moterų futbolo rinktinė agresyviai žaisti puolime ir grasino anglių vartams. Visgi pirmąjį rungtynių įvartį pelnė aikštelės šeimininkės. Po įvarčio ošė kone visas „Wembley“ stadionas.

Beje, šį mačą stebėjo „Wembley“ stadione stebėjo net 87 tūkstančiai futbolui neabejingų sirgalių.

62-ąją minutę įvartį įmušė Ella Toone. Šis įvartis buvo simbolinis – 500 per visą Europos moterų futbolo čempionatų istoriją.

Visgi po praleisto įvarčio vokietės rankų nenuleido. Jau netrukus Lina Magull savo smūgiu pataikė į vartų konstrukciją, o galop po kelių akimirkų Vokietijos moterų futbolo rinktinė įmušė išlyginamąjį įvartį. Įvartį į varžovių vartus 79-ąją minutę įrideno minėta L. Magull.

Antrojo kėlinio didvyre tapo Chloe Kelly, kuri po Anglijos rinktinės pakelto kampinio sugebėjo pelnyti svarbiausią ir pergalingą rungtynių įvartį. Anglijos komandos auksą lėmęs įvartis krito 111-ąją minutę.