Šarūnas Jasikevičius ir „Barcelona“ krito „El Clasico“ mūšyje Ispanijoje – namie 85:87 (15:20, 18:22, 24:17, 28:28) nusileido Madrido „Real“, kuris pirmavo beveik viso susitikimo metu.

„Real“ susmeigė net 15/34 (44 proc.) tolimų metimų, o karališkąjį klubą į priekį tempė jaunuoliai.

19-metis Usmanas Garuba ir metais jaunesnis Tristanas Vukčevičius surinko po 11 taškų, kartu pataikė 5 tritaškius ir rezultatyvumu nusileido tik Rudy Fernandezui, kuris jų pelnė 13 ir Nicolui Lapprovittolai, pridėjusiam 12 ir pelniusiam pergalingus taškus.

Antras rungtynes po sugrįžimo į „Barceloną“ žaidęs 40-metis Pau Gasolis per 8 minutes prametė dvitaškį ir taškų nepelnė, bet atkovojo 3 kamuolius.

„Real“ pirmavo nuo pirmų mačo akimirkų, kai šį pradėjo devyniais taškais be atsako. Karališkasis klubas rekordinį pranašumą susikrovė trečio kėlinio pradžioje, kai Alberto Abalde smeigė du tritaškius iš eilės – 49:35.

Netrukus Šarūnas Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą, karštai sureagavęs į teisėjų sprendimą. Po šio epizodo mačo eiga pasikeitė – Walteris Tvaresas netrukus užsidirbo ketvirtą pražangą, Nikola Mirotičius pelnė 8 taškus iš eilės, o atkarpą 12:2 laimėjusi „Barcelona“ priartėjo iki 47:51.

Po Alexo Abrineso tritaškio ekipas trečio kėlinio pabaigoje skyrė vos taškas, bet rezultato vis nepavyko persverti.

„Real“ lemiamą ketvirtį atidarė aštuoniais taškais be atsako ir vėl pabėgo dviženkliu pranašumu – 67:57.

Kėlinio viduryje „Barcelonos“ atsarginių žaidėjų suolelis gavo techninę pražangą, bet po šios pakilo į dar vieną bandymą perlaužti rungtynes – N. Mirotičius smeigė tritaškį ir likus žaisti tris minutes artino katalonus iki 72:78.

Prasidėjus paskutinei minutei T. Vukčevičius pataikė trečią savo tolimą metimą ir vėsino Š. Jasikevičiaus viltis – 81:74.

Likus žaisti 46 sek. komandas skyrė net 9 taškai – 83:74, bet tada prasidėjo neįtikėtini dalykai.

„Real“ suklydo du kartus iš eilės, o N. Mirotičius ir Cory Higginsas pataikė iš toli. N. Laprovittola pataikė tik vieną baudos metimą ir likus žaisti 21 sek. „Real“ pirmavo tik 84:82.

Netrukus N. Mirotičius dar kartą pataikė iš toli ir likus dešimčiai sekundžių pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį 85:84. Vis tik N. Laprovittola nuskuodė į greitą puolimą ir pelnė du taškus su pražanga – 87:85, palikdamas 4,4 sek.

C. Higginsas spėjo prasiveržti po krepšiu, bet atakos pabaigti metimu – ne.

„Barcelona“: C. Higginsas 21, N. Calathesas 18, N. Mirotičius 17, K. Kuricas 12.

„Real“: R. Fernandezas 13, N. Laprovittola 12, U. Garuba ir T. Vukčevičius po 11, F. Causeuras 10.