0
TV3

Trečiadienį prasidėjusio 37-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2011“) A grupės pirmosiose rungtynėse Panevėžyje nugalėtojos titulą ginanti Ispanijos rinktinė po atkaklios kovos 83:78 (22:15, 22:16, 17:21, 22:26) įveikė Lenkijos krepšininkus.

Ispanų strategas S. Scariolo: turnyro pradžia visuomet nervinga (komentarai, foto)

Lenkijos komanda pirmavo tik rungtynių pradžioje: 2:0, 5:4. Įpusėjus pirmajam kėliniui, 10:9 pirmavo ispanai. Po to jie laimėjo atkarpą 8:0 ir atitrūko 18:9. Pirmąjį kėlinį Ispanijos ekipa laimėjo 22:15. Ispanų lyderis Pau Gasolis per pirmąjį ketvirtį surinko 11 taškų. Ispanai 13-ąją min. įgijo 10 taškų persvarą - 29:19, o 19-ąją min. pirmavo 42:25. Po 20 min. kovos komandas skyrė 13 taškų - 44:31. Antrajame kėlinyje ispanus į priekį vedė Chuanas Karlas Navaras (Juan Carlos Navarro). Šį kartą per ketvirtį jis pelnė 11 taškų.

24-ąją min. Ispanijos komanda pirmavo 50:34, o po trijų kėlinių - 61:52. 32-ąją min. lenkai sumažino skirtumą iki 6 taškų - 57:63. Bet netrukus tritaškį pataikė P. Gasolis, du baudos metimus - Ch. K.Navaras ir komandas vėl skyrė dviženklis skirtumas - 68:57. 38-ąją min. lenkai ištirpdė varžovų pranašumą iki keturių taškų - 69:73. Bet po to baudos metimą pataikė Markas Gasolis (Marc Gasol), tritaškį - Ch. K. Navaras ir ispanai, likus žaisti pusantros minutės, atitrūko 77:69. Bet lenkai nenuleido rankų: likus žaisti 1 min. 3 sek., komandas skyrė tik trys taškai - 74:77, o, likus rungtyniauti 17 sek. - tik du taškai - 78:80. Ispanai rungtynių pabaigoje pataikė tris baudos metimus iš keturių ir šventė pirmąją pergalę.

Nugalėtojams 29 taškus pelnė P. Gasolis, 23 - Ch. K. Navaras, 16 - M. Gasolis.

Lenkijos ekipai Lukašas Košarekas (Lukasz Koszarek) pelnė 19, o Tomas Kelatis (Thomas Kelati) - 18 taškų.

Šioje grupėje trečiadienį dar susitiks Turkijos ir Portugalijos (17.45 val.) bei Lietuvos ir Didžiosios Britanijos krepšininkai.

Statistika.

Ispanija - Lenkija 83:78 (22:15, 22:16, 17:21, 22:26). P. Gasol 29, J. C. Navarro 23, M. Gasol 16/L. Koszarek 19, T. Kelati 18, A. Hrycaniuk 12, S. Szewczyk 10.