32
M. Fosteris. (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Antradienio vakarą Vilniaus „Ryto“ krepšininkai stojo į lemiamą FIBA čempionų lygos kovą prieš PAOK krepšininkus. Vilniečiai namuose rezultatu 82:63 (18:15, 23:22, 22:13, 19:13) įveikė PAOK ekipą ir pateko į „TOP 16“ etapą.

32

Pirmojoje rungtynių pusėje komandos kovėsi apylygiai. Pirmame ketvirtyje per 6,5 minutės arenos svečiai nepelnė nei vienos komandinės pražangos, tačiau išlygintą rezultatą (11:11) vilniečiai persvėrė ir kėlinį baigė 3 taškų pranašumu (18:15).

Antrajame kėlinyje Graikijos ekipa bandė vytis, o „Rytas“ stengėsi didinti persvarą, tačiau po pusės rungtynių komandas skyrė tik 4 taškai (41:37).

Trečiajame ketvirtyje „Rytas“ pradėjo siautėti. Taiklius tritaškius pažėręs M. Fosteris tempė į priekį „Ryto“ komandą. Nors priešininkai bandė prisivyti ir persvarą sumažino iki vienaženklio skaičiaus, kėlinio pabaigoje vilniečiai jau buvo priekyje 13 taškų (63:50).

Paskutinį rungtynių ketvirtį „Rytas“ pradėjo taikliais 4 taškais ir persvarą padidino iki 17. Visgi PAOK stengėsi vytis ir skirtumą šiek tiek sumažino, tačiau vilniečiai ir vėl pabėgo.

Abiejų komandų treneriai buvo „apdovanoti“ techninėmis pražangomis, nesportinę pražangą gavo ir M. Echodas. Rekordinė persvara buvo susikrauta rungtynių pabaigoje. Ši pasiekė 22 taškų ribą (82:60). Graikai susitikimą užbaigė tritaškiu, tačiau šis jau nieko nelėmė.

Vilniečiai įkrintamųjų varžybų seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2-1. Lietuvos čempionai pateko į „Top 16“ etapą, kur J grupėje susikaus su Bonos „Telekom Baskets“, Manresos „Baxi“ bei Stambulo „Bahcesehir“ ekipomis.

Vilniaus klubas kovas kitame etape pradės sausio 24 dieną, kai svečiuose susitiks su Manresos komanda, kurios garbę gina Martinas Gebenas.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 19 (4/8 dvit., 3/6 trit., 2/3 baud., 6 kld.), Martynas Echodas 16 (7 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 12 (6 rez. perd.), Benedekas Varadi 8, Margiris Normantas 7, Gytis Radzevičius (8 atk. kam.) ir Evaldas Kairys po 6.

PAOK: Jalenas Riley 21 (3/8 dvit., 5/9 trit., 6 kld.), Yannickas Franke‘as 8, Christos Saloustrosas 7 (7 atk. kam.), Evangelos Margaritis ir Tyleris Polley po 6, Jaylenas Handsas 5.