11
„Rytas“ – „Telekom Baskets“ (nuotr. FIBA)

Trečiadienio vakarą Vilniaus „Rytas“ krepšininkai mėgino pasiekti antrąją pergalę FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etape. Deja, Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje J grupėje rezultatu 72:99 (15:26; 22:15; 13:33; 22:25) neprilygo grupės lyderiams Bonos „Telekom Baskets“ krepšininkams.

11

Rungtynių pradžioje vilniečiai atrodė neužtikrintai ir dar neįpusėjus pirmojo kėlinio laikui aikštės šeimininkai pradėjo drąsiai veržtis į priekį. Iki pat ketvirčio pabaigos G. Žibėno auklėtiniai vargo tiek puolime, tiek gynyboje ir kėlinys baigėsi vilniečiams atsilikinėjant (15:26).

Visgi, antrajame ketvirtyje viskas kardinaliai pasikeitė. Vilniaus „Ryto“ krepšininkai atsibudo ir ėmė dominuoti, tuo tarpu aikštės šeimininkams kilo nemažai problemų. Gyvybiškai svarbų tritaškį smeigė Marcusas Fosteris, o įpusėjus ketvirčiui siautėti pradėjo Elvaras Fridrikssonas. Įsismaginę vilniečiai puikiai provokavo šeimininkų pražangas ir prie baudų metimo linijos stojo dvigubai daugiau kartų nei Bonos krepšininkai.

Prieš komandoms išeinant į ilgąją pertrauką Vilniaus „Ryto“ krepšininkams pavyko atsilikimą sumažinti iki 4 taškų (37:41).

Nors antrasis ketvirtis teikė daug vilčių, po ilgosios pertraukos reikalai stipriai suprastėjo. Vilniaus „Ryto“ krepšininkai buvo negailestingai baudžiami blokais ir taikliais metimais. G. Žibėno auklėtinių metimus aikštės šeimininkai blokavo net 6 kartus, o kėlinio pabaigoje vilniečių atsilikimas tapo itin pavojingas. Pire6 prasidedant lemtingam kėliniui Vilniaus „Ryto“ krepšininkai atsilikinėjo 24 taškais (50:74).

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Prabėgus šešioms ketvirtojo ketvirčio minutėms vilniečiai buvo pelnę tik 9 taškus ir jokių šansų nugalėti nebeturėjo.

Dėl šio pralaimėjimo Vilniaus „Rytas“ prarado bent menkiausią šansą ne tik tapti grupės nugalėtojais, bet dar ir reiks pakovoti dėl antrosios vietos.

Dabar vilniečiams reikės jau laimėti abejas paskutines rungtynes ir dar didesniais skirtumais nei buvo pralaimėta.

Primename, jog trečiadienį Vilniaus klubas pranešė apie atsisveikinimą su puolėju Jarviu Williamsu, kuris prieš Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalą buvo suspenduotas.

„Rytas“: Martynas Echodas 14 (5/8 dvit., 4/4 baud.), Elvaras Fridrikssonas ir Marcusas Fosteris po 12, Gytis Masiulis 10, Margiris Normantas 9, Benedekas Varadi 7.

„Telekom Baskets“: TJ Shortsas 22 (6/11 dvit., 2/5 trit., 4/4 baud., 7 rez. perd.), Javontae Hawkinsas 20 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Collinas Malcolmas 16 (3 blk.), Finnas Delany 14, Zachas Enssmingeris 6.