Ilgiausia pralaimėjimų serija LKL: 9 mėnesiai be pergalės

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandai šiuo metu priklauso ilgiausia LKL pralaimėjimų serija. Pasvaliečiai pralaimėjo penkerias rungtynes iš eilės, arba kitaip – pergalės skonio nepatyrė jau mėnesį. Bet tai nėra taip blogai, kaip galėtų būti. Tęsdami retro rubriką, LKL.lt pristato ilgiausią visų laikų nesėkmių ruožą aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje.

Du nesėkmių ruožai

Žvalgytis toli į praeitį nereikia. Unikalus buvo 2014-2015 metų sezonas. Tokių dviejų ilgų pralaimėjimų serijų lygai dar nebuvo tekę regėti. „Prienų“ klubas suklupo net 23 kartus iš eilės, o absoliutus rekordas priklauso „Mažeikiams“, kurie patyrė net 25 pralaimėjimus.

Šis nesėkmių ruožas tęsėsi nuo rugsėjo 27-osios iki sausio 31-osios – 126 dienas, arba 4 mėnesius ir 4 dienas.

Kad geriau įsivaizduotumėte, kaip tai yra ilgai, pagalvokite, kad laukimas yra ilgesnis nei visa vasara ar žiema, studijų ar mokslo metų pusmetis.

Oficialiose varžybose „Mažeikių“ komanda nebuvo laimėjusi net 293 dienas, arba 9 mėnesius ir 18 dienų. Tiek trunka visas krepšinio sezonas, studijų ar mokslo metai, trys vasaros, nėštumo laikotarpis.

REKLAMA

Nebuvo pasiruošę LKL

Tačiau „Mažeikiams“ tai nebuvo netikėta. Aišku, klubas tikėjosi visai kitokio sugrįžimo į LKL, tačiau žinojo, kad bus nelengva.

„Manau, mums bus sunkus visas sezonas, – lyg pranašas dar prieš 2014-2015 metų sezoną kalbėjo „Mažeikių“ kapitonas Raimundas Petrauskas. – Buvo vien pergalės, o dabar gali kažkas apsiversti. Ne tai, ko žmonės gali tikėtis“.

„Mažeikiai“ buvo įpratę prie pergalių NKL, kur triumfavo du sezonus. Todėl stebėti keturių mėnesių trukmės agoniją turėjo būti labai sudėtinga.

Dabar mažeikiečiai pripažįsta, kad sugrįžimui į aukščiausiąją lygą nebuvo pasiruošę. Surinkę minimalų biudžetą „Mažeikiai“ tikėjosi prasibrauti į atkrintamąsias arba bent išsaugoti vietą lygoje širdimis ir kovingumu. Tačiau vien to LKL nepakanka.

Neleido atsistatydinti

Buvo visko. Per tą nesėkmių laikotarpį „Mažeikiai“ atsisveikino su 4 žaidėjais ir pasipildė 5 naujais.

Linksmasis „Mažeikių“ treneris Aloyzas Rudys net buvo pateikęs atsistatydino pareiškimą, bet jo klubo vadovai nepatenkino. Treneriui beliko juoktis, kad greitai pateks į Gineso rekordų knygą, kaip daugiausia rungtynių pralaimėjęs, bet neatleistas treneris.

„Mažeikiai“ nežaidė taip tragiškai, kaip gali pasirodyti iš 25 pralaimėjimų ruožo. 10 iš tų rungtynių baigėsi mažesniu nei 10 taškų skirtumu.

Situacija ėmė keistis, kai „Mažeikiai“ rado finansinių resursų permainoms. Gruodžio pabaigoje į Mažeikius atvyko amerikietis Sidney Sandersas, sausio viduryje komandą papildė Darius Pakamanis ir Simonas Serapinas, o pirmoji pergalė buvo pasiekta iškart po Giedriaus Staniulio atvykimo.

Džiaugėsi lyg po finalo

Būtent G.Staniulis pelnė 23 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir buvo pagrindinis dramatiškos pergalės prieš Kėdainių „Nevėžį“ kalvis – 76:75.

Po pergalės rūbinėje mažeikiečiai šūkavo it džiaugdamiesi čempionų titulu. Tokia euforija suprantama. Pagrindinis krepšininko tikslas – laimėti, o to nepadarius net keturis mėnesius, gali ir stogas nuvažiuoti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų