Antroje mačo pusėje užsikūrusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (7/1) įsirašė dar vieną pergalę atrankoje į 2023 m. pasaulio čempionatą ir pergalinga nata pasitiks Europos pirmenybes.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kaune 90:73 (22:21, 17:15, 32:15, 19:22) pranoko Juodkalniją (5/3).

Likus sužaisti keturias rungtynes atrankoje Lietuva jau yra praktiškai garantuota dėl bilieto į pirmenybes.

Tai buvo paskutinės rinktinės rungtynės prieš artėjantį Europos krepšinio čempionatą, kuris vyks rugsėjo 1-18 d. Pirmąsias rungtynes Lietuva sužais rugsėjo 2 d. su Slovėnija.

Prieš čempionatą lietuviai viso sužaidė devynias rungtynes ir visas jas laimėjo – 7 draugiškas ir dvi atrankoje į pasaulio čempionatą.

Natūralizuoto varžovų įžaidėjo Kendricko Perry pirmoje mačo pusėje nesugaudžiusi Lietuva niekaip nesugebėjo pasiimti mačo kontrolės į savo rankas, o pirmauti įpusėjus mačui leido tik Igno Brazdeikio tritaškis paskutinėje atakoje, bet vaizdas pasikeitė po pertraukos.

Du taškai su pražanga, dėjimas, o galiausiai tritaškis – tokią atkarpą sužaidęs ir 8 taškus per kėlinį surinkęs Arnas Butkevičius užkūrė mūsiškius ir būtent po puolėjo tolimo metimo iš krašto Lietuva pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 54:42.

Netrukus į krepšį skriejo ir Mindaugo Kuzminsko tritaškis, po kurio rinktinės persvara augo iki 15 taškų, o Jonas Valančiūnas triumfuodamas į orą kėlė kumštį. Kėlinys baigėsi Mariaus Grigonio tritaškiu paskutinę sekundę ir ekipas jau skyrė triuškinantis skirtumas – 71:51.

Trečią kėlinį mūsiškiai laimėjo net 32:15, o vien per šį ketvirtį įsūdė penkis tolimus metimus.

Naudingiausiai lietuvių gretose žaidė visur spėjęs Domantas Sabonis – 15 taškų (6/8 dvit., 3/7 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 24 naudingumo balai.

Keturis tritaškius įsūdęs M. Grigonis pridėjo 16 taškų, o J. Valančiūnas užfiksavo dvigubą dublį – 12 taškų (5/11 dvit.) ir 14 atkovotų kamuolių. Rokas Jokubaitis šalia šešių surinktų taškų išdalino net 10 rezultatyvių perdavimų.

Lietuva kovą dėl kamuolių laimėjo net 45:29.

Lietuva: M. Grigonis 16, D. Sabonis ir M. Kuzminskas po 15, A. Butkevičius 13, J. Valančiūnas 12 (14 atk. kam.), I. Brazdeikis 7, R. Jokubaitis 6 (10 rez. perd.), R. Giedraitis 5.

Juodkalnija: K. Perry 21, N. Radovičius 14, M. Simonovičius ir B. Dubljevičius po 13.