Atlantos „Hawks" klubo vidurio puolėjas Zaza Pachulia buvo apstulbintas, kai sužinojo, kad krepšininko gimtoji šalis – Gruzija varžysis Europos čempionate Lietuvoje. Visgi jau pirmąją čempionato dieną Gruziją iškovojo pirmąją pergalę bei šiuo metu yra vadinama viena pagrindinių kandidačių patekti į kitą etapą.

Į Belgijos krepšį 16 taškų įmetęs ir naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavęs Z. Pachulia portalui „Balsas.lt" teigė, kad kiekvieną dieną jaučia didžiulę Gruzijos rinktinės gerbėjų meilę, kurių Klaipėdoje yra daugiau nei tūkstantis. Tarp sirgalių trečiadienį Gruzijos rungtynes stebėjo, o po pergalės savo šalies rinktinę rūbinėje sveikino prezidentas Mikheilas Saakashvilis.

Gruzijos rinktinės lyderis Z. Pachulia pasidalino įspūdžiais apie pirmąsias rungtynes su Belgija bei Europos čempionatą Lietuvoje.

Pirmąją pergalę Europos čempionate iškovojote gana lengvai. Kokios mintys jūsų galvoje po pirmųjų rungtynių su Belgija?

– Visų pirma, leiskite man pasakyti, kad man didelė garbė būti čia. Jaučiuosi privilegijuotas ir pamalonintas būdamas šios komandos dalimi. Manau, šias rungtynes pradėjo pilni energijos. Rungtynes kontroliavome nuo pirmos minutės. Laimėjome šias rungtynes kaip komanda. Sėkmingai žaidėme gynyboje bei puikiai dalinomės kamuolį puolime. Tai mums buvo geros rungtynės.

REKLAMA

Kaip manote, ar Belgija yra silpniausia komanda grupėje bei ar kitos rungtynės jums sudėtingesnės?

– Manau, šiame turnyre silpnų komandų nėra. Tai Europos čempionatas ir visos komandos yra „kietos". Gali nutikti bet kas.

Pastebėjau, kad Gruzijos prezidentas Mikheilas Saakashvili stebėjo jūsų rungtynes. Ar jis po pergalės atėjo į rūbinę pasveikinti jūsų komandos?

– Mūsų Prezidentas yra didžiulis krepšinio fanas. Jis žaisdavo krepšinį mokykloje bei universitete. Jis tikrai mėgsta sportą. Kai komanda žaidžia sėkmingai, jis visada mus palaiko. Mums didžiulė garbė ir mes puikiai jaučiamės, kai žinome, jog jis serga už mus ir palaiko mūsų komandą. Kiekvieną kartą, kai žaidžiame svarbias rungtynes ir jei Prezidentas yra laisvas, jis visada yra šalia.

Kaip manote, ar dėl NBA lokauto NBA gerbėjai skirs daugiau dėmesio Europos krepšiniui?

– Girdėjau, kad ESPN rodo kai kurias rungtynes. Krepšinis yra mylimas visur, kadangi tai puikus sportas. Manau, jie stebės Europos čempionatą dėl NBA lokauto arba todėl, kad čia yra nemažai NBA žaidėjų.

Ar šiuo metu jaučiatės pranašesnis už kitus NBA žaidėjus, kurie lokauto metu sunkiai randa vietų, kur galėtų rimtai žaisti krepšinį?

– Pradėjau savo karjerą Europoje ir žaidžiau čia keturis metus, kol persikėliau į Europą. Galiu pasakyti, kad myliu Europos krepšinį. Tai komandinis žaidimas. Žinoma, NBA yra NBA, tačiau Europos krepšinis yra taip pat puikus. Tai man yra puiki patirtis. Žaidžiau NBA aštuonis metus ir dabar žaidžiu Europos čempionate. Pamenu, kai žaidžiau B divizione ir buvau vienintelis NBA žaidėjas ten, tad labai norėjau žaisti Europos čempionate. Ir dabar aš čia. Noriu pasinaudoti kiekvienomis rungtynėmis, įgauti daugiau patirties ir būti šio čempionato dalimi.

Ar jaučiatės, kad esate Gruzijos rinktinės lyderis? Ar jaučiatės, kad esate įžymus gimtojoje šalyje ir ar gaunate daug dėmesio?

– Klauskite gruzinų.Galiu pasakyti, jaučiu iš gerbėjų jaučiu meilę. Žinau, kad mano šalis palaiko mane, nesvarbu, kur žaidžiu, čia ar NBA.

REKLAMA

Kokie jūsų įspūdžiai po pirmųjų dienų Klaipėdoje, jei kalbėtume apie organizaciją ir gyvenimo sąlygas?

– Mums tai patinka. Bendri pietūs ir vakarienė. Tai yra europietiškos tradicijos ir mums tai patinka. Krepšinis Lietuvoje yra didžiulis dalykas, čia žmonės myli šį žaidimą. Šaunu žaisti, kur krepšinis yra taip mylimas. Istorija, tradicijos... Tai puiku.

Pirmąją dieną jūsų rinktinę palaikė daugiau nei tūkstantis sirgalių. Ar tikėjotės tokio palaikymo?

– Tikėjausi, girdėjau kalbas apie tai. Mūsų žmonės nusipelnė mus matyti laiminčius. Didžiuojuosi galėdamas žaisti už savo šalį.


Rašyti komentarą...
n
nera
2011-09-01 12:45:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šanuoliai gruzinai!!!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų