Panevėžio „Lietkabelis“ (0/1) nesėkme pradėjo naują Europos taurės sezoną – Rygoje nusileido Slobožanskės „Prometey“ (1/0).

A grupės mače Nenado Čanako auklėtiniai Ukrainos klubui nusileido 71:82 (17:22, 14:21, 22:16, 16:23).

Dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje „Prometey“ šį sezoną persikėlė į Rygą, kur ir žaidžia visas namų rungtynes.

„Lietkabelis“ įpusėjus mačui atsiliko dviženkliu skirtumu (31:43) – daugiausiai tam įtakos turėjo daromos klaidos ir po šių į greitą puolimą bėgantys varžovai. Vien per pirmus du kėlinius Lietuvos vicečempionai suklydo 12 kartų, o varžovai surinko net 18 greitų taškų.

Po pertraukos „Lietkabelis“ spurtavo 10:0 ir sugrįžo į mačą – prie varžovų priartėjo per minimalų atstumą 49:50.

Nors „Prometey“ vėl baudė panevėžiečius greitais taškais, N. Čanako auklėtiniams pavyko išlikti mače ir prieš lemiamą ketvirtį turėti šešių taškų deficitą.

Po Gabrieliaus Maldūno dvitaškio ketvirto kėlinio pradžioje „Lietkabelis“ priartėjo iki 55:59, bet varžovai atsakė 8 taškais be atsako ir atkūrė didžiausią turėtą pranašumą – 67:55. Panaikinti šio panevėžiečiams jau nepavyko.

„Lietkabelis“ mačą baigė su 18 klaidų, o varžovai greitu puolimu surinko 24 taškus.

Kitas rungtynes „Lietkabelis“ žais lygiai po savaitės, kai namie priims Ulmo „Ratiopharm“.

„Lietkabelis“: Ž. Šakičius 14, K. Kullamae 13, G. Maldūnas 12, J. Morrisas ir S. Peno po 8.

„Prometey“: G. Clavellas 20, C. Agada 16, DJ Stephensas 15.