naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Ispanijoje pasibaigusiame „Toro Tour” golfo turnyre įspūdingai triumfavo jaunasis lietuvis Giedrius Mackelis.

Antradienį Ispanijoje pasibaigusiame „Toro Tour” golfo turnyre įspūdingai triumfavo jaunasis lietuvis Giedrius Mackelis.

REKLAMA

Lietuvos sportininkas per dvi varžybų dienas atliko 145 smūgius (PAR +1) ir aplenkė prizininkais tapusius du anglus – Alexanderį Fordą (PAR +2) bei Maxą Berrisfordą (PAR +4).

Saulėtoje Andalūzijoje vykusiame turnyre G. Mackelis pirmąją dieną baigė su 76 smūgiais (PAR +4). Tai leido rikiuotis aštuntoje pozicijoje, nuo lyderio M. Berrisfordo atsiliekant 5 smūgiais. Net ir toks lietuvio rezultatas buvo gana solidus, žinant, kad Lietuvoje žiemą ant žolės treniruotis neįmanoma, o visas dėmesys buvo skirtas fiziniam pasirengimui bei technikos tobulinimui.

„San Roque – Old Course“ lauke esu žaidęs daug kartų, bet jame gerai sužaisti dar neleido mano trumpo žaidimo forma. Lauko kokybė buvo nuostabi – žolė nupjauta labai trumpai ir tai neatleido jokiai paklaidai mušant. Deja, bet po žiemos klaidų buvo. Pūtė ir stiprokas vėjas, bet buvau tam pasiruošęs“, - pabrėžė lietuvis.

REKLAMA

Visgi antrąją dieną jau kitame, „San Roque – New Course“, lauke vykusiame raunde G. Mackelis „pralaužė ledus“. Fantastiškas pasirodymas su 69 smūgiais (PAR -3) leido net 4-6 smūgiais aplenkti pagrindinius varžovus ir taip pakilti iki pat pirmosios pozicijos.

REKLAMA

Kaip ir pirmą dieną, G. Mackelis puikiai žaidė tolimais smūgiais, tik šįkart tikslesni buvo trumpi smūgiai. Panaikinti didelį deficitą neabejotinai padėjo vis didėjanti patirtis bei kova iki pat pabaigos.

„Niekada nepasiduodu turnyrui nepasibaigus. Vis tiek golfą negali žaisti prieš kažką, o tik prieš patį lauką ir save. Pirmą dieną ilgas žaidimas buvo labai geras, bet ant ridenimo aikštelių kartais sužaisdavau per agresyviai. Antros dienos laukas buvo ilgesnis, daug siauresnis ir ne tokios geros kokybės. Žinojau, kad daugumai žaidėjų bus sunku, todėl man reikėjo pasinaudoti proga. Žaidžiau atsargiai ir laikiausi plano, kurį buvau nusistatęs prieš turnyrą. Lengvesnėse duobutėse stengiausi susirinkti „birdie“ (PAR -1), o sunkesnėse žaidžiau kuo saugiau. Smagu taip gerai pradėti sezoną, bet dar yra kur padirbėti“, - kalbėjo G. Mackelis.

REKLAMA

Šiame Europos žiemos golfo turo turnyre buvo kovojama dėl pasaulio ir Europos reitingo taškų. G. Mackeliui tai buvo pirmosios varžybos po žiemos pertraukos, todėl tai puiki įžanga į naująjį sezoną. Sportininkas prisipažįsta, kad nors pertrauka buvo gana ilga, jis šią žiemą jautėsi daug patogiau nei ankstesniais metais.

„Visą žiemą intensyviai treniravausi vidaus patalpose tobulindamas ilgąjį žaidimą. Taip pat pavyko pagerinti ir ridenimo techniką naudojant „SAM PuttLab“ sistemą, tas tikrai padėjo varžybose. Į Ispaniją atskridau savaitę prieš turnyrą, kad turėčiau kuo daugiau laiko priprasti prie vėjo, nelygumų ir mušimo nuo žolės – visko, ko neįmanoma treniruotis vidaus patalpose“, - pasakojo G. Mackelis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiame turnyre Ispanijoje varžėsi ir profesionalai. Bendroje mėgėjų ir profesionalų įskaitoje G. Mackelis užėmė šeštąją vietą, nors po pirmos dienos buvo 17-as. 10 geriausių žaidėjų taip pat išsidalino prizinį fondą.

Kitas lietuvis Mykolas Vasiliauskas (PAR +26) tarp mėgėjų liko 29-as, o bendroje įskaitoje – 42-as.

Šiose varžybose dalyvavo 49 žaidėjai iš įvairių Europos šalių, taip pat iš Pietų Korėjos, Pietų Afrikos ir JAV.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų