Fantastišką pasirodymą surengusio Lauri Markkaneno vedami suomiai Europos čempionato aštuntfinalyje 94:86 (20:21, 25:22, 22:22, 27:21) pranoko kroatus ir prasibrovė į ketvirtfinalį.

Suomiams tai bus pirmasis tokio aukšto rango FIBA varžybų ketvirtfinalis per šalies istoriją. O kitame etape šiose pirmenybėse Suomijos jau laukia ispanai.

Suomiai uraganiniu puolimu pradėjo šios popietės rungtynes ir įpusėjus jam pirmavo 18:10, bet kroatai čia pat atsakė spurtu 11:2.

Nuo tada aikštėje užvirė atkakli kova taškas į tašką. Suomius lyderis Lauri Markkanenas dar iki pertraukos savo sąskaitoje turėjo 17 taškų.

Antroje rungtynių dalyje vaizdas aikštėje išliko toks pats. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir nei vienai iš rinktinių įgyti apčiuopiamos persvaros nepavyko, o po trijų kėlinių suomiai pirmavo, bet tik 67:65.

Įpusėjus lemiamam kėliniui komandos apsikeitė tritaškiais, o švieslentėje degė lygus rezultatas 77:77.

Vis dėlto būtent tada suomiai laimėjo atkarpą 10:2, atitrūko nuo varžovų ir galiausiai išsaugojo pergalingą pranašumą

Suomių vunderkindas L. Markkanenas iš viso surinko net 43 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimius.

43 taškus surinkęs L.Markkanenas pagerino visų laikų Suomijos rezultatyvumo rekordą didžiuosiuose tarptautiniuose turnyruose.

Tai kartu antras rezultatyviausias pasirodymas šiame čempionate, nusileidžiant tik 47 taškus įmetusiam Luka Dončičiui.

Suomija: Lauri Markkanenas 43 (9 atk. kam., 17/23 dvitaškių, 43 naud. bal.), Sasu Salinas 17, Edonas Maxhuni 16.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 23, Jaleenas Smithas 17, Dario Šaričius 12 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Krunoslavas Simonas ir Karlo Matkovičius po 11, Mario Hezonja 9.