FC „Barcelona“ – stipriausia Europoje!

Šiandien Italijos sostinėje Romoje  vykusiame UEFA Čempionų lygos finale triumfavo Ispanijos atstovė FC „Barcelona“. Ji pilnutėliame „Stadio Olimpico“ stadione rezultatu 2:0 (1:0) įveikė titulą ginusius „Manchester United“ futbolininkus iš Anglijos ir tapo stipriausia šių metų Senojo žemyno futbolo komanda.

FC „Barcelona“ ekipa beveik visų rungtynių metu diktavo savo sąlygas ir turėjo iniciatyvą. Ispanų pastangos atsipirko jau 10 minutę, kai individualaus meistriškumo dėka įvartį pasiekė puolėjas iš Kamerūno Samuelis Eto'o – 1:0.

Barselonos žaidėjai ir toliau neatleido vadelių bei 70 minutę pelnė antrąjį įvartį – įvartį galva įmušė ir savo komandos pergalę užtvirtino Lionelis Messi. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė pelnytą FC „Barcelona“ pergalę 2:0.

Rungtynes Romos olimpiniame stadione stebėjo beveik 73 tūkst. žiūrovų.

Mačui teisėjavo šveicaras Massimo Busacca.

„FC Barcelona“ stipriausių Europos futbolo klubų turnyrą laimėjo trečią kartą. Prieš tai Barselonos ekipa šiose varžybose triumfavo 1992 ir 2006 metais.

„FC Barcelona“, kurią treniruoja 38-erių metų Josepas Guardiola, tapo pirmąja Ispanijos komanda, kuriai pavyko per vieną sezoną laimėti Ispanijos čempionatą, šalies taurės ir Čempionų lygos varžybas.