16
„Maccabi“ – „Žalgiris“ (nuotr. zalgiris.lt)

Fantastiškai kovojęs „Žalgiris“ Tel Avive krito paskutinę sekundę

Rungtynių momentai

Kauno „Žalgiris“ (0/1) pasirodymą šio sezono Eurolygos turnyre pradėjo dramatišku pralaimėjimu. Fantastiškai kovoję ir ne kartą iš dviženklio deficito išlipę Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje galiausiai 83:84 (27:30, 21:16, 17:25) pripažino Tel Avivo „Maccabi“ (1/0) pranašumą.

16

Pirmajame kėlinyje abi komandos daugiau dėmesio skyrė savo puolimui ir po 10 min. „Macabbi“ pirmavo 30:27.

Antrajame kėlinyje vangia varžovų gynyba pasinaudojęs „Žalgiris“ įgijo 7 taškų pranašumą, o įpusėjus rungtynėms kauniečiai pirmavo 48:46.

Aktyviau komandos pradėjo gintis po ilgosios pertraukos. Lorenzo Browno, Wade‘o Baldwino ir Bonzie Colsono į priekį vedami „Maccabi“ krepšininkai trečiajame kėlinyje įgijo 12 taškų pranašumą.

Tomo Dimšos ir Arno Butkevičiaus pastangomis „Žalgiris“ grįžo į rungtynes ir sužaidus 30 min. kauniečiai turėjo 6 taškų deficitą  – 65:71.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai po T. Dimšos tritaškio priartėjo iki 4 taškų, o po taiklaus Kevarriuso Hayeso baudos metimo komandas skyrė jau tik 3 taškai – 79:82.

Po dviejų Luko Lekavičiaus baudų metimų skirtumas tarp komandų buvo minimalus. Fantastišką žalgiriečių atkarpą pratęsė T. Dimša, po kurio prasiveržimo Kauno ekipa išsiveržė į priekį – 83:82.

Vis tik „Maccabi“ aukštaūgis Alexas Poythressas šaltakraujiškai pataikė abu baudos metimus, o „Žalgiris“ nepasinaudojo  galimybe išplėšti pergalę. Keenanas Evansas likus kelioms sekundėms nusimetė kamuolį Arnui Butkevičiui, kuris nespėjo laiku atlikti metimo.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais kitą penktadienį, kai spalio 14 d. išvykoje susitiks su Pirėjo „Olympiacos“ klubu.

„Maccabi“: Bonzie Colsonas 16,, Wade‘as Baldwinas 15, Lorenzo Brownas 13 (11 rez. perd.), Alexas Poythressas 12.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 17, Kevarriusas Hayesas 16 (9 atk. kam.), Tomas Dimša 13 (3/5 trit.), Lukas Lekavičius 10, Rolandas Šmitas 9 (9 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 8.