0

Šiandien UEFA Europos lygoje buvo žaidžiami pirmieji pusfinalių mačai. Santykius aikštėje aiškinosi Madrido „Atletico“ ir „Valencia“ bei Lisabonos „Sporting“ ir Bilbao „Athletic“ klubų poros.

„Atletico“ 4 - 2 „Valencia“

Atkakliose rungtynėse į priekį pirmieji išsiveržė „Atletico“ futbolininkai, kai 18-ąją rungtynių minutę po puikaus Arda Turano perdavimo pasižymėjo Falcao, tačiau savo žodį besibaigiant kėliniui tarė ir „Valencia“ futbolininkai: 3-ią pirmojo kėlinio pridėtinio laiko minutę, po Adilio Rami perdavimo „Atletico“ vartininką „sušaudė“ Jonasas Oliveira.

Antrąjį kėlinį Diego Simeonės auklėtiniai pradėjo ryžtingai ir vos per 10 minučių dar du sykius nuginklavo Diego Alvesą. Tai „Valencia“ vyrus išmušė iš vėžių, o šeimininkai tuo pasinaudoję visiškai perėmė žaidimo kontrolę ir 78-ąją minutę galutinai įrodė „kas yra kas“: savo antrąjį įvartį „smeigė“ Falcao. Tiesa, turėdami trijų įvarčių persvarą „Atletico“ futbolininkai kiek atsipalaidavo ir už tai sumokėjo: 4-ąją pridėtinio laiko minutę, po pakelto kampinio įvartį galva pelnė „Valencia“ veteranas Ricardo Costa, taip išlaikydamas savo komandos šansus kovoti dėl kelialapio į finalą.

Atsakomoji Madrido „Atletico“ ir „Valencia“ dvikova vyks balandžio 26 dieną.

Įvarčiai:

18' [1 - 0] R. Falcao, 45' [1 - 1] Jonas, 49' [2 - 1] Miranda, 54' [3 - 1] Adrian, 78' [4 - 1] R. Falcao, 90' [4 - 2] R. Costa.

„Sporting“ 2 - 1 „Athletic“

Kaip ir tikėtąsi, pirmuoju numeriu nuo pat mačo pradžios puolę žaisti Lisabonos „Sporting“ futbolininkai aktyviai pradėjo rungtynes. Nors greito įvarčio pelnyti nepavyko, 34-ąją minutę „Athletic“ futbolininkus „išgąsdino“ Joao Pereira, kurio smūgis pataikė į vartų konstrukciją. Nepaisant aukštos žaidimo spartos ir kelių neblogų progų, pasižymėti pirmajame kėlinyje nepavyko nei vienai komandai.

Antrojo kėlinio pradžiai apibūdinti puikiai tiktų legendinė futbolo komentatorių frazė „neįmuši tu - įmuša tau“: mažiau pavojaus varžovų vartams kėlę Bilbao „Athletic“ futbolininkai 54-ąją minutę pirmieji pelnė įvartį, o pasižymėjo smūgiu pažeme Rui Patricio nuginklavęs Jonas Aurtenetxe. Po įvarčio „Sporting“ spaudimas dar paaštrėjo ir galiausiai tai davė rezultatų, kai 76-ąją minutę rezultatą išlygino Emiliano Insua. Pajautę, kad gali pelnyti ir dar vieną įvartį „žalieji“ pradėjo žaisti tarsi „ant bangos“ ir vos po keturių minučių, po ruso Marato Izmailavo perdavimo portugalų ekipą į priekį išvedė Diego Capelas.

Kiek geriau rungtyniavę „Sporting“ futbolininkai prieš atsakomąją dvikovą turi vieno įvarčio persvarą, tačiau nedera pamiršti, kad „Athletic“ pelnė įvartį išvykoje: vienas taiklus ispanų smūgis - ir rezultatas taptų neigiamu...

Atsakomoji Lisabonos „Sporting“ ir Bilbao „Athletic“ dvikova vyks balandžio 26 dieną.

Įvarčiai:

54' [0 - 1] J. Aurtenetxe, 76' [1 - 1] E. Insua, 80' [2 - 1] D. Cape.