Miunchene (Vokietija) sekmadienio vakarą baigėsi Europos lengvosios atletikos čempionatas

Priešpaskutiniame finale – vyrų 4x100 m estafetėje – įspūdingai triumfavo britai Jeremiah Azu, Zharnelis Hughesas, Jona Efoloko ir Nethaneelis Mitchellas-Blake‘as. Britai auksą iškovojo su 37.67 sek. rezultatu. Tai – naujas Europos čempionatų rekordas. Ankstesnis rekordas net nuo 1990 m. priklausė prancūzams (37.79)

Kitos Prancūzijos lengvaatlečių kartos rinktinė sekmadienį finišavo antra (37.94), o treti atbėgo šalies rekordą pagerinę lenkai (38.15).

Finale distancijos nebaigė vietinių sirgalių numylėtiniai vokiečiai, kurie atrankoje bėgo per 37.97 sek. ir gerino šalies rekordą. Finale jų viltis sudaužė pamesta lazdelė.

Dar atrankoje savo pasirodymą baigė olimpiniai čempionai italai. Juos už borto paliko turkai, kuriems teisėjai leido pakartoti atrankos bėgimą vieniems. Turkai tada ir nugvelbė paskutinį kelialapį į finalą. Tiesa, atrankoje iš „auksinės“ italų rinktinės bėgo vienintelis Lorenzo Patta.

Nors vyrų bėgimas vokiečiams nesusiklostė, vietiniai sirgaliai galėjo triumfuoti paskutinėje čempionato rungtyje – moterų 4x100 m estafetėje. Čia nefinišavo nei prancūzės, nei britės, o tuo pasinaudojo Vokietijos rinktinė – Alexandra Burghardt, Lisa Mayer, Gina Luckenkemper bei Rebekka Haase. Jos atbėgo per 42.34 sek. ir aplenkė šalies rekordą pagerinusias lenkes (42.61) bei itales (42.84).

Beje, 28-erių A.Burghardt šie metai klostosi tiesiog neįtikėtinai. Pekino olimpiadoje ji kartu su Mariama Jamanka laimėjo sidabrą moterų dviviečių bobslėjaus rogių lenktynėse, tada vėl persiorientavo į lengvąją atletiką ir pasaulio čempionato estafetėje 4x100 m pelnė bronzą.

Tuo tarpu šuolio į aukštį varžybose pirmą kartą čempione tapo 20 metų ukrainietė Jaroslava Mahučik, įveikusi 195 cm aukščio kartelę. Iki šio aukščio jaunoji ukrainietė nesuklydo nė sykio.

Sidabrą laimėjo Juodkalnijos šuolininkė Marija Vukovič, o bronza atiteko vos 17-metei serbei Angelina Topič.

O moterų 100 m bėgime su kliūtimis triumfavo lenkė Pia Skrzyszowska. Sidabras atiteko vengrei Luca Kozak, o bronza pasidabino Ditaji Kambundji iš Šveicarijos.

Vakar vakare paaiškėjo ir ieties metimo finalo rezultatai. Vietinių žiūrovų džiaugsmui auksu vyrų varžybose pasidabino vokietis Julianas Weberis, numetęs ietį 87,66 metro.

Sidabrą iškovojo čekas Jakubas Vadlejchas, ietį numetęs  87,28 m., o bronza atiteko suomiui Lassi Etelatalo.

Po visų rungčių tapo aišku, kad medalių įskaitą laimėjo Vokietija (7 aukso, 7 sidabro, 2 bronzos), aplenkusi Didžiąją Britaniją (6, 6, 8) ir Ispaniją (4, 3, 3). Lietuva su Mykolo Aleknos auksu pasidalino 19-21 vietas su rumunais bei albanais. Visiška nesėkmė ištiko prancūzus, kurie nelaimėjo nė vieno aukso ir užėmė tik 22-ą vietą (5 sidabro, 4 bronzos).