Eurolygos žavesys: geriausio žaidėjo netekęs „Žalgiris“ pažemino Turkijos milžiną

Birutis sužaidė karjeros rungtynes

Kauno „Žalgiris“ (9/8) Eurolygoje iškovojo dar vieną įspūdingą pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje namų arenoje 86:66 (21:15, 20:15, 26:10, 19:26) sutriuškino Stambulo „Fenerbahče“ (10/7) krepšininkus. Tai buvo penktoji iš eilės Dmitrio Itoudžio vadovaujamos komandos nesėkmė.

Itin gerai rungtynių atmosferą atspindi komandų naudingumo balai – „Žalgiris“ mačą baigė surinkdamas 101 naudingumo balą, o „Fenerbahče“ – vos 55.

Žalgiriečiai dominavo po krepšiais – jie po savuoju krepšiu kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 22:13, o bendra kova po lenta pasibaigė žalgiriečių persvara 36:31.

„Žalgiris“ perėmė net 8 kamuolius, varžovai – 4.

Jau pirmąją rungtynių minutę Achilo sausgyslės traumą patyrė geriausias „Žalgirio“ žaidėjas Keenanas Evansas. Rungtynėse įžaidėjas daugiau nepasirodė.

Po kelių valandų klubas patvirtino, kad K. Evansas patyrė Achilo sausgylės traumą ir jo sezonas yra baigtas.

Netekę nominalaus lyderio žalgiriečiai mobilizavosi puikiai – po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo 21:15, o po dviejų kėlinių – 41:30.

Rungtynių lūžiu tapo trečiasis kėlinys, kurį „Žalgiris“ laimėjo 26:10 ir visiškai dominavo kiekviename aikštės centimetre.

„Žalgiris“ vienu metu buvo susikrovęs rungtynių kontekstui sunkiai suvokiamą 28 taškų pranašumą. Sužaidus 28 min. kauniečiai pirmavo 65:37.

Viską trečiojo kėlinio pabaigoje geriausiai iliustravo komandų naudingumo balai, kur „Žalgirio“ persvara buvo tiesiog antžmogiška –  77:24.

Po trečio kėlinio daugkartiniai Lietuvos čempionai pirmavo 67:40.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas.

Karjeros rungtynes sužaidė Laurynas Birutis – vidurio puolėjas pelnė 15 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, surinko 27 naudingumo balus ir buvo naudingiausias komandos žaidėjas.

Rungtynių pabaigoje ant parketo pasirodė ir 18-metis Motiejūnas Krivas.

Daugiau nei įspūdingą „Žalgirio“ pergalę arenoje stebėjo 15 131 žiūrovas.

Šia pergale „Žalgiris“ užbaigė pirmąjį Eurolygos reguliaraus sezono ratą.

Kitą savaitę žalgiriečių laukia dviguba Eurolygos savaitė Italijoje. Antradienį Lietuvos klubas išvykoje susitiks su Bolonijos „Virtus“, o  penktadienį žalgiriečiai pergalės sieks Milane prieš „Emporio Armani“.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis (7/11 dvit.) ir Tomas Dimša (4/7 trit.) po 17, Laurynas Birutis 15 (7/10 dvit., 6 atk. kam., 27 naud. bal.), Edgaras Ulanovas 10, Lukas Lekavičius 9, Rolandas Šmitas 6.

„Fenerbahče“: Devinas Bookeris 10, Carsenas Edwardsas ir Johnathanas po 8, Metecanas Birsenas, Melihas Mahmutoglu ir Marko Guduričius po 6.