naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Melburne (Australija) ketvirtadienį tęsiasi pirmojo šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyro – „Australian Open“ – pagrindinio etapo kovos.

Melburne (Australija) ketvirtadienį tęsiasi pirmojo šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyro – „Australian Open“ – pagrindinio etapo kovos.

REKLAMA

Antrajame rate dar vieną teniso dramą išgyveno britas Andy Murray‘us (ATP-66). Buvusi pirmoji planetos raketė po 5 valandų 45 minučių kovos 4:6, 6:7 (4:7), 7:6 (7:5), 6:3, 7:5 nugalėjo australą Thanasį Kokkinakį (ATP-159). Tai buvo antra brito pergalė prieš australą iš tiek pat galimų.

A.Murray‘us mėgino perimti iniciatyvą antrajame mačo geime, bet nerealizavo trijų „break pointų“. Tuo tarpu Th.Kokkinakis tris „break pointus“ susikūrė penktajame geime ir sugebėjo realizuoti paskutinį iš jų. Vėliau australas turėjo dar du „break pointus“ septintajame geime ir nors jų nerealizavo, tai jam didesnių problemų nesukėlė.

Antrojo seto devintajame geime Th.Kokkinakis „sausai“ laimėjo varžovo padavimų seriją ir persvėrė rezultatą (5:4). Dešimtajame geime australas turėjo tris „set pointus“, bet kovingumu garsėjantis A.Murray‘us nė akimirkai nenuleido rankų, pats susikūrė du „break pointus“ ir galiausiai išlygino rezultatą (5:5). Visgi, pratęsime britas greitai paleido varžovą toli į priekį (0:3, 2:6). A.Murray‘ui dar pavyko laimėti vieną tašką varžovo padavimų metu ir neutralizuoti du „set pointus“, bet trečiu bandymu australas užbaigė setą.

REKLAMA

Th.Kokkinakis trečiojo seto pradžioje „sausai“ laimėjo varžovo padavimų seriją bei pirmavo 2:0, bet ir tai A.Murray‘aus nepalaužė. Trečiajame geime britas susikūrė keturis „break pointus“ ir laimėjo vieną įspūdingiausių karjeros taškų. Th.Kokkinakis turėjo daug progų smūgiais iš oro užbaigti tašką, bet A.Murray‘us vis atspėdavo, į kurią pusę australas smūgiuos. Britas „traukė“ neįtikėtinus kamuoliukus ir vis atlaikydavo varžovo smūgius.

REKLAMA

Galiausiai britui pavyko smūgiuoti kamuoliuką taip aukštai, kad Th.Kokkinakis prie tinklo negalėjo sužaisti. Australui teko atsitraukti prie galinės linijos ir A.Murray‘us gavo progą grįžti į normalesnę poziciją. Netrukus Th.Kokkinakis pataikė į tinklą ir susinervinęs daužė raketę, o A.Murray‘us užvedinėjo sirgalius.

Šeštajame geime australas vėl laimėjo varžovo padavimų seriją ir jau buvo atitrūkęs 5:2, tačiau A.Murray‘us dar kartą įrodė, kad niekada nepasiduoda. Britas devintajame geime realizavo „break pointą“ ir galiausiai išplėšė dar vieną pratęsimą. Jame A.Murray‘us tris kartus po laimėtų taškų varžovo padavimų metu iš karto išbarstydavo persvarą, kol galiausiai susikūrė „set pointą“ ir realizavo jį paduodant varžovui. Tai reiškė, kad teks žaisti ketvirtąjį setą, nors tuo metu Melburne jau buvo beveik 2 val. nakties.

REKLAMA

Ketvirtojo seto pradžioje tenisininkai švaistė nemažai „break pointų“, kol šeštajame geime A.Murray‘us galiausiai laimėjo varžovo padavimų seriją. Th.Kokkinakis atsitiesti galėjo devintajame geime, bet nerealizavo dar dviejų „break pointų“ ir A.Murray‘us laimėjo setą.

Prieš penktąjį setą laikrodis jau rodė 3 val. nakties ir A.Murray‘us prašė jam suteikti papildomą pertraukėlę nueiti į tualetą, tačiau bokštelio teisėja to negalėjo leisti pagal nustatytas taisykles.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš gerbiu taisykles, bet tokia situacija – absurdiška ir tu pati tai supranti. Tai didžiulė nepagarba žaidėjams. Organizatoriai mus verčia žaisti iki trečios ar sumautos ketvirtos valandos ryto ir net neleidžia mums nueiti „nusilengvinti“ į tualetą. Tai visiškas absurdas“, - keikėsi A.Murray‘us.

Britas jau kiek anksčiau po smūgio į tinklą nesuprato, kodėl yra verčiamas žaisti naktimis: „Kodėl mes žaidžiame 3 val. nakties?“.

Penktajame sete tęsėsi lygių varžovų dvikovą. A.Murray‘us pamėgino perimti iniciatyvą septintajame geime, kai atitrūko 40:0, tačiau Th.Kokkinakis neutralizavo 3 „break pointus“ iš eilės. Vėliau šiame geime britas susikūrė ir ketvirtą „break pointą“, bet tada australas atliko du galingus padavimus ir galiausiai laimėjo geimą, o A.Murray‘us vos susitvardė nesulaužęs raketės.

REKLAMA

Vienuoliktajame geime britas nerealizavo dar trijų „break pointų“. Visgi, jam pavyko susikurti ir ketvirtą savo progą – šį kartą Th.Kokkinakis neišsigelbėjo ir atsidūrė ant prarajos ribos. Dvyliktajame geime A.Murray‘us didesnių problemų neturėjo ir pasiekė įsimintiną pergalę. Mačas baigėsi jau po 4 val. ryto vietos laiku.

Tai buvo ilgiausias A.Murray‘aus karjeros mačas ir antras ilgiausias mačas per „Australian Open“ istoriją. Ilgiau kovėsi tik ispanas Rafaelis Nadalis ir serbas Novakas Djokovičius 2012 m. finale (5 val. 53 min.).

REKLAMA
REKLAMA

„Neįsivaizduoju, kokiu būdu aš viską atlaikiau. Įsibėgėjus mačui ėmiau žaisti vis geriau ir geriau. Parodžiau didelę širdį. Aš turbūt turiu daugiau patirties už visus kitus, kaip reikia žaisti pralaimėjus pirmuosius 2 setus. Myliu šį žaidimą, dievinu varžymąsi su kitais ir gerbiu šį turnyrą. Visa tai mane varė į priekį ir ragino nepasiduoti. Žinau, kad iš mano veido grimasų atrodo, kad aš korte vargstu, tačiau galiu jus patikinti – aš dievinu varžymąsi su kitais. Noriu padėkoti visiems fanams, kurie pasiliko korte. Dabar absurdiškai vėlu, bet jūsų kuriama atmosfera mums su Thanasiu tikrai padėjo“, - sakė A.Murray‘us.

Du teniso trilerius jau laimėjęs britas dabar susitiks su ispanu Roberto Bautista Agutu (ATP-25).

Bendras šių metų „Australian Open“ prizų fondas yra rekordinis – net 76,5 mln. Australijos dolerių (49,46 mln. eurų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų